GeriEge Maral Artık 18 Oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maral Artık 18 Oldu

Maral Artık 18 Oldu
refid:29870811-spot ilişkili resim dosyası

Muhteşem Yüzyıl geçen sezon ayında beklenen muhteşem finalini yaptı ve Türk televizyonlarına damgasını vurdu. Dizinin konusu kadar, oyuncu kadrosu da büyük beğeni topladı. Halit Ergenç, Okan Yalabık, Meryem Uzerli gibi milyonlarca hayranı olan yıldızların yanı sıra, Nebahat Çehre gibi efsane isimleri de izlediğimiz Muhteşem Yüzyıl dizisi tam bir yıldız geçidi oldu ve pek çok yeni oyuncu için de büyük bir fırsat oldu. İşte Maral Büyüksaraç da o oyuncuların başında geliyor. Güzelliğiyle büyük bir beğeni toplayan oyunculuk yolunda başarılı adımlarla ilerleyen 18 yaşındaki oyuncu ikinci oyunculuk denemesi olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde son sezonda 25 bölüm oynadı ve bir istikrar yakalayarak kariyerine büyük bir adımla başlamış oldu. Muhteşem Yüzyıl dizisinde cariye Açelya rolüyle konservatuar gibi gördüğü bu diziyle ekranlara alışma dönemi yaşadı. Maral'ın en çok dikkat çeken özelliği ise Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray'a olan benzerliği.

Tam bir Oğlak kadını
1996 28 Aralık İstanbul Erenköy doğumlu olan oyuncu, Oğlak burcu kadını. Seramik bölümünden Koç Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünde okuyor. Koç Üniversitesi'nde okuyan marjinal oyuncu ABD’de dil eğitimi de almış. Büyükbabası Muğla'da kaymakamlık yapan Maral'ın büyükbabası da sinema sektörüyle ilgileniyor. Erler filmin ve bir çok yapım şirketinin yaptığı projelere sponsor olan politikacı Mazhar Büyüksaraç, Muhteşem Yüzyıl dizisine de sponsor oldu. Esmer oyuncu hakkında bir diğer dikkatimizi çeken unsur da sahnede tiyatro oyunu esnasında Türkan Şoray'ın yakın dostu Şerif Gören tarafından keşfedilişi. O yıl 2011 yılında bütün gazetelerde Maral konuşuldu. Cemiyet dergilerinde zaten yazılıyordu. Basın bu taze yeteneği yazmayı sevdi. Oyun sonrası bir dönemde ilişki yaşadığı Fırat Tanış'la aynı filmde oynadığı Ay Büyürken Uyuyamam oyuncunun 15 yaşında kamera karşısına geçtiği ilk filmi oldu ve bu filmle Cahide Sonku Umut Veren Kadın Oyuncu ödülünü Meral Okay'dan aldı. Böylelikle oyunculuk serüveni başlayan Maral'ın hayatı o gün değişti.2011 yılında Güllü rolüyle Ayça Bingöl Hazal Kaya gibi başarılı oyuncularla oynadığı bu filmden sonra çok beğenildi yeni teklifler almaya başladı. Ancak lise son sınıftaydı.

Sarai Sierra'nın hayatını konu alan Acı ve Soğuk gibi festival filmlerinde oynayan genç oyuncu başarılı adımlarla ilerliyor. Henüz 18 yaşında olduğunu ve önünde koca yıllar olduğunu röportajlarında söyleyen genç yetenek gerek özel hayatı gerek yer aldığı başarılı projelerle yükselen yıldızlardan biri olmayı başardı. Oyunculuk koçu Ayla Algan olan genç oyuncu ,Mannes Music College'de müzik eğitimi aldı ve annesi Türkan Osmanoğlu gibi piyano çalıyor. Özellikle saçlarının ve doğal yüzünün güzelliği ile Türkan Şoray'a benzetilen genç oyuncunun doğallığı, sempatisi ve güzelliği de köşe yazarlarının kalemine konu oldu. Atilla Dorsay'ın sık sık yazdığı geleceğin başarılı oyuncularından olan Maral bu konu ile ilgili katıldığı programda fikirlerini şöyle aktarıyor; "Sadece saçlarımı, gözlerimi ele alarak Türkan hocama benzetilmek çok da doğru bir şey değil. Türkan Hanım bu işin altın kuralları nedir hocam dediğimde "Beklemek, sabır, işini sevmek "dedi. Henüz kocaman yıllar var önümde. Yaptığım işi seviyorum. Okulumu da hiç bırakmadım. Ailem okulum konusunda çok hassas. Türkan Hanım sinemanın altın taşı. Ondan gördüklerimi öğrendiklerimi yapıyorum. Hocalarım bu iş çok zor, demişti. Yaptığınız her şey eleştiriliyor. Birçok şey için çok erken. Zamanı var. Türkan Hanım gibi başarılı bir oyuncu olmam için daha çok çalışmalıyım. Etrafımda hocalarım tarafından çok sevilen biriyim. Ama yaptığınız meslek gereği çok fazla eleştirilebiliyorsunuz. İşimi sevdiğim için bunlara gülümsüyorum. Çünkü diğer oyuncu arkadaşlarımda buna benzer durumlar yaşıyorlar. Bunları umursamamam gerektiğini söylüyorlar...".

Oyunculuk hedefi konusunda ise Maral'ın hayalleri şöyle ."Hayatın içinde her şey olduğuna göre bu işte hayatı yansıttığına göre her rolü oynayabilirim. Tiyatro oyunculuğumu taze tutuyor" diyor. Şimdi de gençlik-polisiye türünde O yaz isimli yeni bir diziye başlıyor. Genç oyuncu su güne kadar kameralardan uzak durmaya çalışsa da yaşadığı skandal ilişkileri hep çok yazılıp çizildi. Nurettin Hasman, Berent Akdemir ve Cem Yılmaz'la uzun soluklu bir birliktelik yaşayan genç oyuncunun kariyerinde de bu aşklar büyük yer aldı. Magazini sevmeyen esmer Maral aşklarını göz önünde yaşamaktan kaçınsa da birlikte olduğu isimler her gün farklı konularla manşet olmayı başaran kişilerdi.

False