Kültür Envanteri’ne ’Yılın Projesi’ ödülü

Güncelleme Tarihi:

Kültür Envanteri’ne ’Yılın Projesi’ ödülü
Oluşturulma Tarihi: Ocak 06, 2016 15:01

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl yaptığı Denizli Kültür Envanteri çalışması, ’Belhaber’ adlı site tarafından "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülü"ne layık görüldü.

Haberin Devamı

Kültür Envanteri’ne ’Yılın Projesi’ ödülü

Belhaber.com tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülleri", İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Türkiye’den 25 projenin ödül aldığı gecede, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl Türkiye’de ilk kez uyguladığı Denizli Kültür Envanteri, "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülü"ne layık görüldü. Ödülü, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı aldı. Denizli’nin değerlerini dünyaya tanıtacak proje büyük övgü toplarken; ödül alan projelerin kamuoyu yoklamaları ve anket çalışmaları kapsamında belirlendiği açıklandı.

Kültür Envanteri’ne ’Yılın Projesi’ ödülü


AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini turizm ile buluşturmak için ortaya koydukları projenin aldığı ödülden dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Denizli’de bilinmeyen, fark edilmeyen birçok değeri gün yüzüne çıkarıp fark edilebilir hale getirmek için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Zolan, "Bizi biz yapan milli, manevi, sosyal ve kültürel değerlerimiz var. Bizler bu değerlerimize var gücümüzle sahip çıkmaya devam edeceğiz. Çünkü geçmişine, değerlerine sahip çıkmayan toplumların geleceğe güvenle bakması söz konusu olamaz" dedi.

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ ESERLERİ HATIRLATTI

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kültür Envanteri Projesi ile Denizli’nin 19 ilçesinde yer alan bilinen değerlerin yanı sıra, bugüne kadar fark edilmemiş veya unutulmuş değerlerin de yer aldığı eserleri tek kaynakta topladı. Türkiye’de ilk kez uygulanan projenin ilk aşaması kapsamında tek kaynakta ortaya konulan eserler sanal dünyada da paylaşıldı. Kent turizmine güç kazandırmayı hedefleyen ve Denizli’nin kentsel mimari, arkeoloji, halk kültürü ve kültür ekonomisinin yer aldığı değerler www.denizlikulturenvanteri.com internet sitesinde de sergileniyor.