Kirazoğlu davası devam

KİRAZOĞLU Demirçelik İşletmeleri A.Ş.’de ortaklığı bulunan eski eşinin imzasını taklit ederek şirket hissesini düşürdüğü ve resmi evrakta sahtekarlık yaptığı iddiasıyla hakkında 8 yıla kadar hapis cezası istenen demir tüccarı Ersan Kirazoğlu ve kardeşi Sait Kirazoğlu’nun yargılanmasına devam edildi.

İZMİR 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, boşandığı eşinden şikayetçi olan Ege Mine Kirazoğlu katıldı. Bilirkişi tarafından gönderilen ve imzaların Ege Mine Kirazoğlu’na ait olmayıp taklit edildiği, büyük ihtimalle Ersan Kirazoğlu tarafından atılmış olabileceği belirtilen raporu sanık avukatları kabul etmedi. Sanık avukatları, imzaların kesinlikle Ersan Kirazoğlu tarafından taklit edilmediğini belirterek, Adli Tıp Kurumu’ndan rapor istenmesini talep etti. Ege Mine Kirazoğlu ise bazı belgelerdeki imzaların şirketin denetçisi İlhami Aytül tarafından atıldığını öne sürerek, bu kişinin dinlenmesini istedi.

MAHKEME, ‘‘panik atak’’ hastalığı olduğu iddia edilen Ersan Kirazoğlu’nun hastalığının normal yaşantısını etkileyip etkilemediğine ilişkin Adli Tıp Kurumu’ndan rapor istenmesine, şirketin karar defterinde ve bazı belgelerinde imzası olduğu öne sürülen İlhami Aytül’ün dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Haberle ilgili daha fazlası: