GeriEge Karşıyaka'ya bir kültür merkezi daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karşıyaka'ya bir kültür merkezi daha

Karşıyaka'ya bir kültür merkezi daha
refid:23239652 ilişkili resim dosyası

Karşıyaka’da Yeni Girne'de projelendirilen Sosyal ve Kültürel Tesisin temeli 14 Mayıs Salı günü atılacak.Yeni Girne Bulvarı üzerinde projelendirilen Sosyal ve Kültürel Tesis ile Karşıyaka Belediyesi 9 yıl içinde 10'uncu kültür ve sanat merkezinin de temelini atmış olacak. 3'ü 2009'da yaşanan bölünme sonrasında Bayraklı'da kalan kültür ve sanat merkezleri içinde en büyük konser salonuna sahip olacak tesis iki ayrı bölümden oluşacak. Sosyal tesis olarak planlanan ilk bölümde meslek ve sanatsal kurslar düzenlenmek üzere beş ayrı salon bulunacak. Çalışanlar için ofisler ile bir de yemekhane yer alacak. İkinci bölüm ise konser ve tiyatro sahnesi yer alacak. 241 metrekarelik dev salon 750 seyirci kapasitesine sahip olacak. Ayrıca sanatçılar için giyinme odaları ve ofisler de bulunacak.

Karşıyaka Belediyesi, 10'uncu kültür ve sanat merkezi Yeni Girne Konser Salonu'nun temelini 14 Mayıs Salı günü saat 10.30'da düzenlenecek tören ile atacak.
İzmir'in en büyük konser salonlarından birini daha Karşıyaka'ya kazandıracak olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Cevat Durak, “Belediye olarak biz kültür ve sanat merkezi yaptıkça, halkımız daha fazlasını istiyor. Talep arttıkça, biz yenilerini yapmaya devam edeceğiz. Karşıyaka'ya da bu yakışır” dedi.

Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi'nin 2013 yılı açılış programı içinde yer alan Ahmet Piriştina Kültür Merkezi de, merhum Belediye Başkanı Piriştina'nın ölümünün 9'uncu yıldönümü olan 15 Haziran Cumartesi günü açılacak. Yine, Karşıyaka Çarşı'da yapımı bitme aşamasına gelen Çarşı Tiyatro'nun da yaz sonunda hizmete girmesi planlanıyor.

False