İzmirim Kart’ta yeni dönem

Güncelleme Tarihi:

İzmirim Kart’ta yeni dönem
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 19, 2016 10:51

İZMİRLİLERİN toplu ulaşım kartı İzmirim Kart’ın kapsamı genişliyor.

Haberin Devamı

1 Eylül’den itibaren otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı buz pisti, akıllı tuvaletler gibi bir çok hizmet için İzmirim Kart ile ödeme yapılabilecek. Toplu ulaşım dahil tüm bu hizmetlerden yararlanabilmek için İzmirim Kart dışındaki kartların 30 Kasım’a kadar yenilenmesi gerekiyor.

İzmir’de bugüne dek toplu ulaşım alanında kullanılan akıllı kartların kapsamı genişletilerek gerçek anlamda bir "şehir kartına" dönüştürülüyor. Kentte hareket etmeyi her anlamda kolaylaştıracak proje ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı buz pisti ve akıllı tuvaletler gibi birçok hizmet için 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren İzmirim Kart ile ödeme yapılabilecek. Yeni kartların daha farklı alanlarda da hizmet vermesi sağlanabilecek.

Haberin Devamı

İzmirim Kart’ta yeni dönemMEVCUT BAKİYELER İZMİRİM KART’A AKTARILACAK

"İzmirim Kart" olmayan eski tip öğrenci ve öğretmen kartı sahiplerinin, kart basım sürelerini de dikkate alarak 31 Ağustos 2016 tarihine kadar www.eshot.gov.tr ve www.izmirimkart.com.tr adresleri üzerinden değişim başvurusu yapması istendi.

Değiştirilecek kişiselleştirilmiş kartların yenileme bedeli olan 7 TL’lik ücret, başvuru sırasında internet üzerinden veya Vakıflar Bankası’nın herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden ESHOT Genel Müdürlüğü Kurum Tahsilat hesabına yatırılabilecek. Kişiselleştirilmiş kartlar için yeni müracatta ise değişim ve yenileme bedeli 10 TL olacak.

Eski tip kartlara dolum yapılabilecek son tarihin 31 Ekim 2016 olarak belirlendiği ve bu kartların 30 Kasım 2016 tarihinden itibaren geçersiz olacağı bildirildi. Mevcut bakiyelerin aktarılacağı İzmirim Kart’ta 90 dakika sistemi aynen devam edecek. Elinde İzmirim Kart olanlar herhangi bir değişiklik yapmayacak. Daha önceki dönemden kalan kartlar ise 6 TL ücret karşılığında yenilenecek.

Haberin Devamı

İzmirim Kart’ta yeni dönemKART DAĞITIMLARI OKULLAR VE YEREL HİZMET BÜROLARINDAN

Kart değişim başvurusunda bulunan ilköğretim ve lise öğrencilerine ait kartlar 2016-2017 öğretim döneminde okullarına toplu olarak teslim edilecek. Kartlar okul yönetimleri tarafından dağıtılacak, ESHOT tarafından bireysel kart teslimi yapılmayacak.

Çeşme, Karaburun, Kemalpaşa, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Tire, Torbalı, Foça, Dikili, Kınık, Kiraz, Selçuk ve Bergama ilçelerinde öğrenim gören ilköğretim ve lise öğrencileri Büyükşehir Belediyesine ait yerel hizmet bürolarından kartlarını teslim alacaklar.

İzmir dışında okuyan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri Konak Katlı Otopark altında bulunan ESHOT Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü Kart Dağıtım Bürolarından kartlarını teslim alabilecekler. Bunların dışında yer alan kart teslimatları ise kart değişim başvurusu formunda seçim yapılan dağıtım yerlerinden teslim edilecek. Kartların teslim işlemlerine 2016 yılı Eylül ayında başlanacak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!