GeriEge İzmir'den 23 Nisan renkleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmir'den 23 Nisan renkleri

İzmir'den 23 Nisan renkleri
refid:28815866 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İZMİR’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kentteki okullarda görevli 40 öğretmen ile 500 öğrencinin sergilediği gösterilerle kutlandı. Tören sonunda öğrenciler, 10’uncu Yıl Marşı’nı okudu.

İzmirden 23 Nisan renkleri

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenler, saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine, İzmir milletvekilleri, rektörler, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bardakcı, yanındaki iki öğrenciyle Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Daha sonra, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Galip Mendi, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, siyasi partilerin temsilcileri, gaziler ve İzmirliler’in katılımıyla kutlama töreni başladı.

İzmirden 23 Nisan renkleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı dönemden söz eden İl Milli Eğitim Müdürü Bardakcı çocuklara seslendi, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1929’da, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı siz değerli çocuklarımıza armağan etti. Küçük hanımlar, küçük beyler, sizler geleceğin yıldızı, mutluluk parıltısısınız. Atamızın bu güzel hediyesini dünya çocuklarıyla paylaşmak isteyen UNESCO 1979 yılını ’Dünya çocuk yılı’ ilan ederek 6 ülke ile bayramımıza katılmıştır. Günümüzde bütün dünya çocukları bu bayramı birlikte kutlamaktadırlar.

İzmirden 23 Nisan renkleri

Yarının büyükleri olan sevgili çocuklarımız, milletin iradesine dayalı parlamenter sistemle, demokratik, laik sosyal bir hukuk devleti olarak devamını sağlamak için çalışacağınıza inanıyoruz" dedi. Ardından Misak-ı Milli İlköğretim Okulu öğrencileri Fulya Tonga "Ben 23 Nisanım" ve Can Sezer "Hürriyet Bayramımız" adlı şiirleri okudu.

İzmirden 23 Nisan renkleri

500 ÖĞRENCİYLE GÖSTERİ

Törende, 40 öğretmen ile 500 öğrenci otantik ve dinamik adlı iki bölümden oluşan gösteri sergiledi. Halk dansları ve modern danslardan oluşan gösteri, izleyenlerden büyük alkış aldı. Gösteri sona erdikten sonra, protokol üyeleri, öğretmenleri tebrik etti, öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Protokol üyelerinin alandan ayrılmasının ardından öğrenciler 10’uncu Yıl Marşı’nı söyledi. Gösteriye katılan öğrencilerin üzerlerindeki kıyafetlerin yazlık olması nedeniyle üşüdükleri gözlendi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle