GeriEge İzmir'de Gabriel Garcia Marquez kitapları yok satıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmir'de Gabriel Garcia Marquez kitapları yok satıyor

İzmir'de Gabriel Garcia Marquez kitapları yok satıyor
refid:26265176 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İZMİR Kitap Fuarı'nda, geçen 17 Nisan'da 87 yaşında ölen Nobel ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez'in kitapları yoğun ilgi görüyor. Kolombiyalı yazarın kült eserlerinden 'Yüzyıllık Yalnızlık' yok satıyor.


TÜYAP tarafından bu yıl 19'uncusu 19 Nisan'da açılan ve 27 Nisan'a kadar açık kalacak olan İzmir Kitap Fuarı'nda en büyük ilgiyi, 1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldıktan sonra dünyada bir edebiyat fenomeni haline gelen Gabriel Garcia Marquez'in kitapları görüyor. 17 Nisan'da ölen yazarın eserlerine ilgi daha da artırdı. Ardında benzersiz bir dil ve yüzlerce hikaye bırakarak giden Marquez'in 'Yüzyıllık Yalnızlık' adlı romanı, her gün standa geliyor ve tükeniyor.
Can Yayınevi Sorumlusu Serdar Uygar, ölümünün ardından Marquez'e ilginin arttığını, yazar için özel bir stant açmamış olmalarına rağmen eserlerinin bilindiğini ve sorulduğunu belirterek, "Özellikle Yüzyıllık Yalnızlık büyük ilgi görüyor. Yok satıyoruz, her gün geliyor ancak tükeniyor" dedi.
İzmirli kitap severler, hafta sonu Kitap Fuarı'na çocuklarıyla gitti. Anne ve babalar, yayınevlerinin bol seçenekli kitaplarını indirimli alabildi. Çocuk kitaplarının yanı sıra kişisel gelişim ve yemek kitaplarına da ilginin arttığı görüldü.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle