GeriEge İnşaatlara çevreci soluk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnşaatlara çevreci soluk

İnşaatlara çevreci soluk
refid:24887654 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Yeni nesil hafif ve çevreci yapı elemanı PonceBloc, Arkas iştiraki olarak Türkiye inşaat sektörüne giriş yaptı.

ALMANYA ve Fransa’nın yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilen yeni nesil hafif yapı elemanı PonceBloc artık Türkiye’de de üretiliyor. PonceBloc, acentecilik, armatörlük, entegre lojistik hizmetleri ve liman işletmeciliği gibi ana iş kollarının yanısıra farklı sektörlerde de faaliyet gösteren Arkas’ın inşaat sektöründeki yeni iştiraki oldu. 61 şirketi bünyesinde barındıran Arkas’ın yenilikçi ve öncü kimliğine uygun olarak PonceBloc, Türkiye’nin yeni nesil, çevre dostu hafif yapı elemanı olmaya aday.

Ponza taşından üretiliyor

Türk inşaat sektörünün yeni yapı elemanı olarak hafifliği ile devrim yaratacak PonceBloc, Fransız know how’ına ek olarak Alman teknolojisi ve dizaynı ile Kayseri’de üretiliyor. Ponza taşından üretilen PonceBloc, hafifliğinin yanı sıra çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir doğal bir ürün. Üstün ısı ve ses yalıtım performansına sahip PonceBloc, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de fark yaratıyor.

Fuarda büyük ilgi

Avrupa teknik normlarını yüzde 100 karşılayan PonceBloc, Alman MPVA Laboratuvarı’nda yapılan Ar-Ge çalışmaları ile dizayn edilen bu doğal ürünün, sönmüş yanardağların yıllar boyunca yer altında oluşumunu tamamladığı bölgelerinden çıkarılan lavların taşlaşmış hali olan ponza taşından üretildiği için ısıya da ihtiyaç duyulmadığı belirtildi. Minimum su tüketilerek, ozon tabakasına zarar veren gazlar açığa çıkarılmadan üretilen PonceBloc’un, geri dönüşümünde de kimyasal madde kullanılmadığını belirten yetkililer, bu ekolojik ürünün Fransız Çevre ve Sağlık Birliği tarafından onaylandığına dikkat çekti. Geçen hafta İzmir’de düzenlenen Yapı Fuarı’nda yerli ve yabancı ziyaretçilerden büyük ilgi gördüklerini vurgulayan yetkililer, Türkiye’de ilk ve tek olan bu ürünün sektöre yeni bir soluk getirdiğini belirtti.

Devrim niteliğinde

Hafifliği ile dikkat çeken PonceBloc sayesinde duvar ustalarının günde kişi başı 4 ton daha az malzeme taşıdığına dikkat çeken yetkililer, “Ürünün hafif, tamamen homojen ve kesilebilir yapısı uygulama kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlıyor. PonceBloc hafif olmasına rağmen darbe yükleriyle ilgili testlerde kendini ispatlamış, bina ömrü boyunca performansını koruyan dayanıklı bir ürün. Hafiflik ve dayanıklılık özelliklerinin bir araya gelmesi nüfusunun yüzde 95’i deprem tehdidi altında yaşayan Türkiye için devrim niteliğinde. Üstün ses yalıtımlı, suya dayanıklı, yanmaz ürün PonceBloc binaya nefes aldırıyor. Ürün boşluklu yapısı ve özel dizaynından kaynaklı ses yalıtımı da sağlıyor. Ayrıca kullanıldığı yapılar rahatlıkla nefes aldığı için ortamda küf, rutubet olmuyor” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle