GeriEge Fernandes şoku
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fernandes şoku

Fernandes şoku
refid:15210845 ilişkili resim dosyası

Portekiz Futbol Federasyonu’na başvuran Rio Ave Kulübü’nün Futbol Direktörü Henrique Maia, Buca’nın iki yıllık imza attırdığı Fernandes’ten tazminat istiyor. Portekiz kulübü gerekirse konuyu UEFA’ya götürecek.

BUCASPOR’un Portekiz’in Rio Ave takımından transfer ettiği kaleci Carlos Fernandes’in, sarı-lacivertli ekibe gelmeden önce kulübüyle de iki yıllık sözleşme imzaladığı ortaya çıktı. Bucaspor’un da iki yıllık imza attırdığı Fernandes konusunda Portekiz Futbol Federasyonu’na başvuran Rio Ave Futbol Direktörü Henrique Maia, ülkenin önemli gazetelerinden Record’un muhabiri Pedro Malaco’ya yaptığı açıklamada, “Durum çok açık. Carlos Fernandes gitmek istiyorsa, tazminat getirmeli” dedi.

EN AZ 300 BİN EURO

Portekiz’de yayınlanan Abola gazetesi ise, “Carlos Fernandes karmaşa içinde” başlığıyla verdiği haberde, Angola Milli Takımı’nın kalecisinin Rio Ave’yle sözleşme yeniledikten sonra Bucaspor’dan daha yüksek bir teklif alması üzerine çark ettiğini yazdı. Portekiz kulübünün sözleşmeden vazgeçmediği, Fernandes’in İran’da forma giydikten sonra yeni bir çıkış yakalamak için geldiği Rio Ave’yi basamak olarak kullandığı da haberde vurgulandı. Rio Ave’nin konuyu UEFA’ya taşıyacağı, Carlos Fernandes’in geri dönmemesi halinde 300 bin Euro’dan az olmamak üzere tazminat ödemesi gerektiği bildirildi. Buca’nın bonservisi elinde olduğu için alıp yıllık 400 bin Euro ödemeyi kabul ettiği Fernandes’le ilgili nasıl tavır
 takınacağı merakla bekleniyor.

False