GeriEge Engelsiz taksi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engelsiz taksi

Engelsiz taksi
refid:24493394 ilişkili resim dosyası

BALIKESİR Belediyesi bedensel engellilerin hastaneye ulaşımlarını rahat ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri için dizayn ettirdiği minibüs, ‘Engelsiz taksi’ adıyla hizmet vermeye başladı.

Balıkesir Belediyesi, bedensel engelliler için, ‘Engelsiz taksi’ uygulamasını başlattı. Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok (MHP), ‘Engelsiz taksi’ uygulamasını, çeşitli yerlere yaptığı ziyaretlerde, kendisine defalarca anlatılan engellilerin ulaşım sıkıntılarının giderilmesi için başlattıklarını vurguladı.

Ok, ihtiyaç halinde ‘Engelsiz taksi’ sayısının arttırılabileceğine dikkat çekti.

Ok, geçtiğimiz yıllarda, engelliler için özel tasarlanmış otobüsleri hizmete soktuklarını hatırlatarak, “Engelsiz taksi engellilerin hastaneye kolay ve güvenli biçimde ulaştırılması için kullanılacak. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler 444 40 10 numaralı telefonu arayarak randevu alacak. Randevu alan engellilerimiz evlerinden alınarak gidecekleri hastaneye götürülecek ve hastane işlemleri bittikten sonra tekrar evlerine bırakılacak. Engelsiz taksi aynı anda 11 engelliyi taşıyabilecek. İhtiyaç halinde engelsiz teksi sayısını arttırabiliriz. Engelsiz taksi bir kişi de olsa hizmet verecek” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle