Eğitim Hattı

Haberin Devamı

Çocuklara hediye çanta

Karabağlar Belediyesi’nin, Uzundere Mahallesi’ndeki “Sokakta Sanat Atölyesi” etkinliğinin son gününde renkli görüntüler yaşandı.  tbmm Başkanvekili ve chp izmir Milletvekili Güldal Mumcu ve chp izmir Milletvekili Abdurrezzak Erten ile birlikte Uzundere Mahallesi’ne giden Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, çocukların yaptıkları, resim, oyuncak ve heykelleri yakından inceledi. Ailelerin yanındayızMumcu, Erten ve Kürüm, bu yıl okula gidecek çocuklara okul çantası ve hikaye kitapları, interaktif cd’lerden oluşan setler hediye etti. Çocuklara sanat, edebiyat ve bilimle iç içe bir yaşam alanı oluşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Kürüm, sahil ve şehrin kenar semtleri arasındaki sosyal kültürel açığı kapatmak için çaba harcadıklarını dile getirdi. Yeni eğitim öğretim yılında ailelere de maddi ve manevi desteği sunacaklarını vurgulayan Kürüm, etkinliğe katılan çocuklara okul çantası, kitap ve interaktif cd’lerden oluşan bir setle sürpriz yaparak, “Çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olacağız” diye konuştu.

Hem okul açıldı hem öğretim yılı

Haberin Devamı

 Nesrin COŞKUN, izmir (DHA)2009/2010 öğretim yılı anasınıfı ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri için dün başladı.  Yeni ders yılı açılış töreni hayırsever Salih İşgören’in yaptırdığı, merhum eşi Nevvar İşgören ile birlikte adını taşıyan 28 derslikli iköğretim okulu’nda gerçekleştirildi. Gaziemir Nevvar- Salih İşgören İÖO’nun da eğitim öğretime açıldığı törende duygulu anlar da yaşandı. Engelli öğrenciler Güneş Akyol İstiklal Marşı’nın 24 kıtasını, Hülya Özaltun ise okuduğu şiirle törene katılanların gözlerini yaşarttı, alkışlandı. Eğitime katkılarından övgüyle söz edildikçe duygulanan İşgören’de teşekkür platekini kaybettiği eşi için aldığını söylerken göz yaşlarını tutamadı. İşgören törende yaptığı konuşmada insan hayatında eğitimin, okulların çok önemli olduğuna dikkat çekti. akp izmir Milletvekili Tuğrul Yemişçi, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve velinin katıldığı tören halk oyunları ve miniklerin sportif gösterileriyle renklendirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Üye, gelişmenin, milli, demokratik ve laik bir ülke olmanın şartının çağdaş eğitim olduğunu söyledi. Üye, “Eğitimin amacı; insanı bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarına göre hazırlamak, ona milli ve ahlaki boyutlar kazandırmaktır” diye konuştu. Açılışa katılan protokol, kurdelayı kesip bir sınıfı ziyaret etti.

Işıkkent’de dersbaşı

Haberin Devamı

IŞIKKENT Eğitim Kampusü dün gerçekleştirilen “Açılış Töreni“ ile 2009-2010 eğitim-öğretim yılına tüm kademedeki öğrencileriyle “merhaba” dedi. Tören için sabahın erken saatlerinden itibaren okul bahçesini dolduran öğrenciler kadar velilerin de heyecanı görülmeye değerdi. 2009-2010 öğretim yılına 540’a ulaşan öğrenci sayısıyla başlayan Işıkkent Eğitim Kampusü, yeni eğitim-öğretim yılını, genişlemiş bir akademik kadroyla karşıladı. Açılış konuşmasını yapan Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Öner Akgerman; “Her yıl yeni öğrencileriyle ve kadrosuyla gelişmeye, büyümeye devam eden Işıkkent Ailesi için 2009?2010 eğitim-öğretim yılının da başarılı bir yıl olacağına  inanıyorum” dedi.Öner Akgerman’ın ardından mikrofona gelen Genel Müdür Okan Sezer, “Klasik olarak adlandıracağımız eğitim geride kaldı. Ezberlenen formüller, metinlerle dolu ders kitaplarının içerisinden çıkarılan özetler. Bunlar sizi maalesef geleceğe taşıyamayacak. Mezun olduğunuzda, gittiğiniz veya gideceğiniz seçkin eğitim kurumlarındaki ve iş yaşamlarınızdaki başarılarınızla geleceğe taşıyacaksınız” dedi.

Haberin Devamı

6 aylık diksiyon kursları başlıyor

KARŞIYAKA Belediyesi Konservatuvarı bünyesinde sürdürülen diksiyon kursları yeni dönem kayıtları başladı. Doğru Türkçe kullanımı ve etkili konuşmanın amaçlandığı Diksiyon kursları 3 Ekim’de başlayıp, 6 ay sürecek. Karşıyaka Belediyesi tarafından, Türkçe’de artarak devam eden bozulmaya ve kirlenmeye karşı önlem alma çabaları ile başlatılan ve üç yıldır sürdürülen kurslara, her meslek ve her yaştan kursiyerler katılabiliyor. Altı ayın sonunda kursu başarıyla tamamlayanlara, başarı belgeleri veriliyor. Ayrıntıları bilgi almak isteyenlerin 368 29 03 numaralı telefonu arayabileceği bildirildi.

Haberle ilgili daha fazlası: