GeriEge Çavuşoğlu’nun Ege’de Soyut Katmanlar sergisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çavuşoğlu’nun Ege’de Soyut Katmanlar sergisi

Çavuşoğlu’nun Ege’de Soyut Katmanlar sergisi
Abone Olgoogle-news

Ekol Sanat Galerisi Türk Resim Sanatına özgün tarzıyla imzasını atan, Nezih Çavuşoğlu’nun "Ege’de Soyut Katmanlar" isimli sergisine ev sahipliği yapmaya başladı.

Çavuşoğlu’nun Ege’de Soyut Katmanlar sergisi

Ekol Hastanesi ve Ekol Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışına Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz, ressam Nezih Çavuşoğlu ve sanatseverler katıldı. Mehmet Baz, "Nezih Çavuşoğlu’nun eserleri ABD, İtalya, Almanya, İsviçre gibi ülkelerde önemli koleksiyonlarda bulunmaktadır. Özgün tarzıyla dikkatleri üzerine çeken, Türk Resim Sanatının uluslararası üne sahip bir sanatçısını İzmirli sanatseverlerle buluşturmaktan dolayı mutluyuz dedi.

Çavuşoğlu’nun Ege’de Soyut Katmanlar sergisiResam Çavuşoğlu ise İzmir’de ilk sergisini Ekol Sanat Galerisi’nde açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirdi; "Böyle bir galeriyi İzmir’e kazandırdığı için Dr. Mehmet Baz’ı kutluyorum. Hekim kimliğinin yanı sıra sanatçı dostu olan Doktor Mehmet Bey böyle bir galeri ile İzmir’in ufkunu geliştirdi ve sanat adına farkındalık yarattı. Ayrıca görüyorum ki İzmir’deki birçok iş adamına da sanata yaklaşımıyla örnek oldu" dedi. Çavuşoğlu, sergide yer alan eserlerinin 30 yılın zihinsel çalışması ve son 15 ayın tuvale dökülmesi olduğunu anlattı.

Çavuşoğlu’nun Ege’de Soyut Katmanlar sergisi

Ekol Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluşan sergi 2 Mart Çarşamba gününe kadar izlenebilecek.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle