GeriEge Can dostlarına yılbaşı ikramı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Can dostlarına yılbaşı ikramı

Can dostlarına yılbaşı ikramı
Abone Olgoogle-news

KARŞIYAKA Belediyesi tarafından sahipsiz sokak hayvanlarına, yeni yıl öncesi 500 kilogram mama ve 60 kilogram ödül bisküvisi dağıtıldı. İki gün süren dağıtım çalışmalarına hayvanseverler de destek verdi.

Kış aylarıyla birlikte sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, kentin farklı noktalarında bulunan sabit beslenme odaklarında, kedi ve köpeklere yaklaşık 500 kilogram mama ile 60 kilogram ödül bisküvisi dağıttı. Sahipsiz hayvanlar için hazırlanan ’Yılbaşı Menüsü’nün dağıtımı, Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri işbirliğinde gerçekleşti.

KÖPEK PARKLARI

Karşıyaka Belediyesi, yeni yılla birlikte köpek parklarını bakıma alacak, kente yeni köpek parkları da kazandıracak. Sokak kedilerinin barınma ve beslenme ihtiyaçları için oluşturulan sabit kedi evleri ile beslenme odaklarının sayısı da arttırılacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Göreve geldiğimiz günden bu yana, sadece insanlar için değil, bir arada yaşadığımız, aynı çevreyi paylaştığımız can dostlarımız için de var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle kış aylarında ağır hava koşullarından olumsuz etkilenmemeleri için tüm imkanlarımızla sahipsiz hayvanlarımızın yanındayız. Yeni yılda da Karşıyaka’nın şanslı can dostları için pek çok sürprizimiz olacak" dedi.

False