GeriEge Barış için geliyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barış için geliyorlar

Barış için geliyorlar
refid:29952775-spot ilişkili resim dosyası

Karşıyaka Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü Tarık Akan, Rutkay Aziz ve Ataol Behramoğlu olmak üzere, pek çok ünlü ismin katıldığı geceyle kutlayacak.

Barış için geliyorlar

Etkinlik yarın (Salı) saat 19.00’da belediye binası önündeki Sessiz Kortej ile başlayacak. Ünlü isimler, 20.30’da ise Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkarak barış şiirleri okuyacak. Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliğinde bu yıl ünlü isimler, önemli şairler, yazarlar, ses ve sinema sanatçıları sahne alacak. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda, 20.30’da gerçekleşecek geceye Tarık Akan, Rutkay Aziz, Timur Selçuk, Ataol Behramoğlu, Tuna Kiremitçi, Nebil Özgentürk, Metin Uca gibi ünlü sanatçılar katılacak. Romanya ve Fransa’dan ise Nikolae Dabija, Sofia Nazaridze, Nouri Jarah, Carolina Bologan ve İon Deaconescu gibi isimler de şiirler okuyarak önce Türkiye’ye sonra da dünyaya barış mesajları verecek. Programın öncesinde ise yine sanatçıların katılımıyla saat 19.00’da belediye önünde kortej yürüyüşü yapılacak.

Barış için geliyorlar

Gecede ayrıca; Düş Gezginleri, Haluk Şahin, Haluk Çetin, Nilüfer Akdoğu, Evrim Keskin Özülgen, Kemal Anadol, Tuğrul Keskin, Namık Kuyumcu katılacak. Sunuculuğu ise Gülsen Tuncer ile Altan Gördüm yapacak. Etkinlikte belgesel gösterimleri de salonu dolduran Karşıyakalılara sunulacak.

False