GeriEge Balkanlar festivali Candan Erçetin'le başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Balkanlar festivali Candan Erçetin'le başladı

Balkanlar festivali Candan Erçetin'le başladı
refid:27366533 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 10’ncusu düzenlenen Balkanlılar Halk Dansları Festivali’nin açılış konserinde sahne alan ünlü sanatçı Candan Erçetin İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10’ncu kez düzenlenen Balkanlılar Festivali Candan Erçetin konseriyle başladı. Gündoğdu Meydanı’ndaki konserde binlerce İzmirli’nin yanı sıra 10’ncu Balkanlılar Halk Dansları Festivali için Balkan ülkelerinden gelen konuklar Candan Erçetin’in şarkılarıyla doyasıya eğlendi. Konsere, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’da katıldı. Konsere ’Bir başkadır benim memleketim’ şarkısıyla başlayan Candan Erçetin şarkılarını İzmirliler ve Balkanlardan gelen konuklar için söyledi.

Arnavut ve Makedon kökenli bir ailenin kızı olarak dünyaya geldiğini belirten Candan Erçetin, "Balkan festivaline hepiniz hoş geldiniz diyorum. Balkan kelimesi tabi içinde bütünüyle göçleri barındırıyor, bana sorarsanız eğer hüznü barındırıyor. Göçmen bir ailenin kızı olarak ben öyle hissediyorum" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle