Bakan Eroğlu: "İzmir'i çiçek gibi yapacağız"

Bakan Eroğlu: İzmiri çiçek gibi yapacağız

İZMİR 1'inci Bölge AK Parti Milletvekili Adayı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Menderes ilçesinde sivil toplum kuruluşları ve muhtarla bir araya geldi. Eroğlu, Tahtalı Barajı Havzası yönetmeliği için Bakanlık olarak özel hüküm belirleme yetkilerinin olduğunu, vatandaşın mağduriyetini gidermek için bu konuda müsteşara talimat verdiğini belirtti.

Haberin Devamı

Kahvaltıya, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Ak Parti İl Başkanı Bülent Delican, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet İmre ve partililer de katıldı. Toplantıda konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Bakanımızın, İzmir'den milletvekili adayı olması çok büyük bir şans. İzmir, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın kıymetini bilemedi. Sayın Bakanımızın kıymetini hep birlikte bileceğiz. Çok sorunlu ilçeyiz. Tahtalı Baraj havzasında sorunlarımız var. Hem çiftçimiz hem merkezde yaşayan insanlar olarak sıkıntılarımız var. Hastanesi olmayan dereleri ıslah edilmemiş bir ilçe burası. İnşallah bu sorunlar desteğinizle çözülecek" dedi.

Bakan Eroğlu: İzmiri çiçek gibi yapacağız


AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da, "Sayın Bakanımız İzmir'e geldiğinde kente ışıklar saçıyor. İzmir'de gönüllere girmeye geldik. İzmir gönlünü bize açtı. Demek ki İzmirliler olarak bakanımızı çok sevdik. Çok çalışkan bir bakanımız var" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da İzmir'e içme suyu sağlayan Tahtalı Baraj Havzası'yla ilgili kullanım kısıtlamaları konusunda şikayette bulunanlara yönelik, "Bakanlığın özel hüküm belirleme yetkisi var. Telefonla talimat verdim. Tahtalı özel hüküm belirleme çalışmalarına başlayacağız. Bölgeyi ağaçlandıracağız. Muhteşem bir planla Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte çok güzel şehircilik açısından güzel bir düzenleme yapacağız" dedi. İzmir'de aday olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Eroğlu şöyle devam etti:

Bakan Eroğlu: İzmiri çiçek gibi yapacağız


"İzmir'e hizmet etmek ibadettir benim için. Burada güzel hizmetler yapacağız. Gelirken müjdelerle geldik. Bizim kültürümüzde bir yere boş gitmek olmaz. İzmir'e heybemiz dolu olarak geldik. Bütün İzmir'de heyecan uyandırdı. Bizim bakanlığımız en büyük yatırımcı bakanlıktır. Zaten hükümet olarak da İzmir'e 28 milyar liralık yatırım yapıldı. Daha yapılacak çok hizmet var. Bir hafta hazırlık yaptık. İzmir'e neler yapabiliriz diye. Daha önce 35 proje vardı. Bir kısmı yapıldı bir kısmı yapılacak. 501 proje ile geldik. İzmir'i dünyanın incisi yapacağız. İzmir'i çiçek gibi yapacağız. Menderes potansiyeli yüksek bir ilçe. Denizi var. Ormanı var. Menderes'in yüzde 80'i bakanlığımızla ilgili. Allah nasip ederse Menderes çok güzel bir ilçe olacak. 4-5 yıl sonra kimse Menderes'i tanıyamayacak. Uzun süre sonra buraya gelen acaba yanlış mı geldim diyecek. Buna yürekten inanıyoruz. Tek yürek olarak biz Menderes'i muhteşem ve yıldız bir ilçe yapacağız. Gümüldür Gölet'ini de yakında bitireceğiz. Şu anda Özdere Göleti bin 540 dekar alan sulayacak. Başka göletler varsa tamamını yapacağız. Menderes mesirelik alan ihtiyacını ormandan yeteri kadar karşılayacağız. Siz yeri belirleyin Orman Bölge Müdürümüz bunu kurmaya başlayacak. Vatandaşımız çoluğu çocuğuyla eğlence yeri olsun. İzmir'in nefes alacağı denize gireceği alan olacaktır. Ekonomik açıdan da Menderes'e getirisi olacaktır. Hayvanlar için barınağı belediyemizle birlikte yapacağız. Büyükşehir Belediye başkanının yapacağı yer yok. Ormandan yer vereceğiz. Tedavi ve rehabilitasyon merkezi kuracağız. Orman içindeki deliceler var. Kura çekeceğiz. Kaç tane zeytin ağacı düşüyorsa vatandaşa vereceğiz. 3 yıl bakımı bize ait, geliri size ait olacak. Menderes'te Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ormandan yer vereceğiz."

Bakan Eroğlu: İzmiri çiçek gibi yapacağız


Eroğlu, Menderes'e gençlik merkezi, hastane sözü de verdi. Bakan Veysel Eroğlu, daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkanlığı binasına gitti. Eroğlu, binalara giderken, kahvehane, berber, çiçekçi ve karpuz satan esnafı ziyaret etti; vatandaşlarla sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haberle ilgili daha fazlası: