GeriEge Ateş Çelik’ten rüzgar kuleleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ateş Çelik’ten rüzgar kuleleri

ÇANDARLI liman bölgesinin ilk yatırımı olan, Ateş Çelik’in rüzgar enerji santralı kule üretim tesisinin temeli, Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle atıldı.

Ateş Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güldoğan, 2012’de yılda 30 bin ton çelik işlenerek 100 kule üretileceğini, 400 kişiye iş olanağı sağlanacağını bildirdi, “Tesisimizin, Kuzey İzmir’de yatırımcılara öncü olacağına, ülkeye büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz. Enerji santralleri ve endüstriyel tesisler için ağır çelik yapı üreten Türkiye markası firmamızın rüzgar kulesi üretiminde hedefleri çok büyüktür ve dünya çapındaki firmalarla görüşmelerini sürdürmektedir” dedi.
İzmir’i hareketlendirecek, ülkenin adını duyuracak tesisler gerektiğini belirten Yıldırım ise, Ateş Çelik’in üretimi, yaratacağı istihdam ve ekonomiye sağlayacağı değerle örnek olduğunu vurguladı, şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük limanlarından Çandarlı bölgesini seçmek, ufka sahip sanayicinin becerisidir. İleriye gören bakışı yansıtıyor. İzmir böylesi tesislerle hareketlenecek ve 2023 hedefi olan 100 milyar dolarlık ihracata mutlaka ulaşacaktır. Böyle yatırımlara desteğimiz açıktır ve inşallah tesisin açılışında da birlikte olacağız.”

 

False