Duygun Yarsuvat: 'O adam 'seni vururum' diye tehdit etti'

Güncelleme Tarihi:

Duygun Yarsuvat: O adam seni vururum diye tehdit etti
Oluşturulma Tarihi: Şubat 24, 2015 16:36

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Divan Kurulu toplantısında sarı kırmızılı camianın gündemindeki olayları değerlendirdi. Yarsuvat, Ergin Ataman'ın genç oyuncusuna tokat atması olayında "Ben Türkiye'nin en iyi koçunu 50 bin lira gibi cezalarla cezalandıramam" diyerek bir kez daha Ataman'a destek verirken, yayın havuzu tartışmaları konusuna da değindi; "Yayın havuzundan çıkarsak bizi ligden bile atabilirler." Yarsuvat ayrıca Store mağazaları hakkında ortaya atılan iddialar ve tartışmalara da değindi ve "O kişi yüksek fiyattan ürettiği malları bize satmak istemiş, biz kabul etmeyince de bir çalışanı 'seni vururum' diye tehdit etmiş."

Haberin Devamı

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygu Yarsuvat, bugün yapılan Divan Kurulu toplantısında flaş açıklamaların altına imza attı.

İşte Başkan Duygun Yarsuvat'ın açıklamalarından satır başları;


"O ÇOCUK BİZDEN ÖNCE HÜRRİYET GAZETESİ'NE GİTMİŞ"

"Ergin Ataman tokat atmış. Bu çocuk bizim yönetime gölmeden önce babasını alıp Hürriyet Gazetesi'ne gitmiş. Bu durum salı günü bize iletildi. Pazartesi akşamı saat 19.00'da bu haber çıkmış. Arkasından Basketbol Federasyonu'na şikayette bulunmuş.

19 yaşına gelmiş bir basketbolcunun velisi olmaz. O çocuk gazete ve federasyona gitmeden önce bize gelmeliydi. Demek ki bizi kaale almıyor, 'ben istediğimi yaparım' diyor. Ertesi gün hocamız savunma vermek için federasyona gitti. Artık yapacak bir şey yok.

Cumartesi günü hoca o olayı bana anlattı. Bu genci müsabaka sırasında topu tutmadığı ve dripling yapmadığı için oyundan çıkarttığını, soyunma odasında 'kendine gel' dediğini ve uyandırmak için tokat attığını anlattı.

Haberin Devamı

Böyle genç bir oyuncu şikayet edip kendi başına hareket ediyorsa ben bir şey yapamam. O şikayetini yapmış, soruşturma başlamış.

Ben Türkiye'nin en iyi koçunu 50 bin lira gibi cezalarla cezalandıramam. Ben yapmam. Yeni yönetim gerekirse versin ama yine bu kürsüden ceza verilmemesi gerektiğini söylerim."

Duygun Yarsuvat: O adam seni vururum diye tehdit etti
GALATASARAY'I SARSAN TOKAT!

"BİZİ LİGDEN ATABİLİRLER"
Yayın havuzu hakkında konuşan Yarsuvat, "Yayın havuzundan çıkarsak bizi ligden bile atabilirler. Onun için tek başına bunu yapamazsınız. Kulüpler arasında oy potansiyeliniz varsa bir karar alıp buna gidersiniz. Türkiye'de 3 veya 4 kulüpten fazlası küçük kulüp olarak değerlendirilmektedir ve bizle bir araya gelmeye yanaşmamaktadırlar. Havuz ihalesinden çıkmamızı isteyenler de var. Buna kalkıştığımız vakit bizi ligden bile atabilirler. Bunu tek başınıza yapamazsınız. Kulüpler arasında oy potansiyeliniz varsa bunu yapabilirsiniz. Ancak Türkiye'de 3 veya 4 kulüpten fazlası, küçük kulüp olarak değerlendiriliyor ve bizlerle biraraya gelmek istememektedirler" şeklinde konuştu. Yarsuvat'ın diğer açıklamaları şöyle:

Haberin Devamı


"ARENA İÇİN DEVLET KADEMESİNDE SÖZ ALDIK AMA..."

TT Arena'nın yol konusunu düzeltmek için devlet kademesinde görüşmeler yaptık, söz aldık. Ama manzara hala böyle. Başka bir sonuç alamadık. Bizim elimizde olan bir konu değil. Devletin yapması gereken bir konu. Viyadük yapılacak. Viyadüğün ayağı da Aslanlı Yol'un yerinde olacak. Bunu da sezon sonunda yapın dedik. 'Olur' dediler ama bakalım ne kadar olacak.


"KİMSEYE ŞAHSİ OLARAK SATAŞMADIM"

Ben söylemlerim dışında herhangi bir yanlış hareket yapmadım. Kimseye şahsi olarak sataşmadım. Ve o ringde de güreşmek istemiyorum. Benim işim değil o. İstedikleri sözleri sarfedebilirler. Benim için önemi olmaz. Ben söylemek istediğim şeyleri Galatasaraylılar'ın olduğu yerde söylerim. Konuşursam Galatasaray TV'ye konuşurum. Çünkü o Galatasaray Kulübü'nün kanalı...

Haberin Devamı


"RİVA'DA İNCE BİR MÜHENDİSLİK OYUNU VAR"

Riva'dan bahsedildi. Riva için bir ruhsat alınmış. Kanuna göre ruhsat alınmasından sonra 2 yıl içinde inşaata başlamak gerekir. Biz ruhsatı almışız, 2 yıl bir şey yapmamışız. Belediyeden homurtular gelince 23 adet evin acele bir şekilde temeli atılmış. İnce bir mühendislik oyunu yapılmış ama idare kesin olarak her bina için ayrı ruhsat verip, onu istiyor. Biz yönetim kurulu olarak ruhsatı uzatmamaya karar verdik.


"KÜÇÜKÇEKMECE'DEKİ TESİSLER İLE İLGİLİ YIKIM KARARI VAR"

Küçükçekmece'deki tesisler de konuşuldu. Buradaki tesislerle ilgili olarak yıkım kararı vardır. Bu bize tebliğ edildi. Biz de hemen iptali için dava açtık. Ve bu davayı da görevli kaymakama götürdük ve durdurduk. Onu şikayet eden bir Küçükçekmece'deki vatandaş var. Israrla şikayet ediyor.

Haberin Devamı


"FUTBOL AŞ İLE İLGİLİ GÖRÜŞ AÇIKLAMAYIN"

Sportif AŞ'nin hesapları hakkında bilgi istediler. Ancak burada bunu veremeyiz. Halka açık bir şirket hakkında bir bilgi verirsek bu suçtur. Ankara'ya gittiğimiz zaman SPK Başkanı ile görüştük. Bize 'Sizden rica ediyorum futbol AŞ ile ilgili görüş açıklamayın' dedi.


"İKİLİ İBRAYI DÜŞÜNMEYECEĞİM"

Mali kongreyi 2 günde yapalım dediler. Acaba bu tüzüğe uygun mu? Mali kuruldan hemen sonra seçim olursa belki 2 günde olur ancak bizim tüzüğümüz böyle öngörmüyor. İkili ibrayı ben düşünmeyeceğim. Siz düşüneceksiniz. Ben madde olarak sadece ibra olarak yazarım, siz yöntemine karar verirsiniz. Bir ibra olabilir, iki ibra olabilir... Ama benim düşündüğüm bütün yönetim kurulu üyelerinin teker tekerbrası söz konusudur. Böyle de yapabilirsiniz."

Duygun Yarsuvat: O adam seni vururum diye tehdit etti
DERYA TAŞDELENLER: GALATASARAY BENİ MAHVETTİ

Haberin Devamı

"DERYA TAŞDELENLER'İN SÖYLEDİKLERİ KÜLLİYEN YALAN"
360'daki programı izledim. Cevap vermek istemiyordum ama sizden talep gelince konuşmak istedim. Bu programın amacı Galatasaray'a vurmak. İki konu işlendi orada. Derya Taşdelen diye bir eski yöneticiden söz edildi. Galatasaray Spor Kulübü'ne giremiyormuş, çekleri karşılıksız çıkmış. Bu adam eski bir yönetici. Özhan Canaydın yönetiminde mağazacılıkla ilgilenme konusunda çalışmış. Daha sonra oğlunun adına şirketler kurmuş. Burada hem üretici hem mağazacı hem de markayı kullanan kişi olarak ortaya çıkmış. Ve Galatasaray yönetimi bu arkadaşı hep desteklemiş. Herhalde işlerini iyi yapamamış, bize vermiş olduğu çekleri ödememiş ve şirketlerini mağazalarını kapatmış.


"MAĞAZACILIKLA İLGİLİ ÇALIŞAN YÖNETİCİYİ TEHDİT ETMİŞ"

Tutmuş 600 bin liralık üretim yapmış ve yüksek fiyattan Galatasaray'a satmak ve karşılığında da cari olarak hesaplaşmak istemiş. Bunu yaparken de herhangi bir talepte bulunmayan Galatasaray'a bunları zorla satmak istemiş. Fiyatlara bakmışız, yüksek. Almayız demişler. Ondan sonra da 'niye almıyorsunuz'a gelmiş iş. 2014'te mağazacılıkla ilgili çalışan bir yöneticiyi 'seni vururum' diye tehdit etmiş. Bunun üzerine stada bir ay süreyle girmemiş. Hakkında bir disiplin cezası da verilmemiş. Söyledikleri de külliyen yalan. Orada gösterdiği çekler başkalarına vermiş olduğu çekler... Burada Galatasaray Spor Kulübü'nün ne kusuru var?"

Duygun Yarsuvat: O adam seni vururum diye tehdit etti
GALATASARAY SOMA PARASINI 7 AYDIR GÖNDEREMEDİ

"SOMA SÖZLEŞMESİNDEN GALATASARAY YÖNETİMİNİN HABERİ YOK"
Bir de Soma olayı konuşuldu. Yine ağızlarda sakız oldu. Fenerbahçe'nin İstanbul'da yaptığı gösteri maçından da gidecekti. Oradan da bir şey gitmemiş. Bizimkine gelelim... Biz 6 Ağustos 2014'te maç oynamışız. Atletico Madrid ile yaptığımız bir anlaşma var. Resmi olarak 22 bin seyirci var. Ancak daha sonra kapılar açılmış, içeriye birçok seyirci gelmiş. Atletico Madrid maça giren seyirci başına düşünüyor olayı ve sizden şu kadar para isterim diyor. Ekimdeki rakamlara göre Atletico Madrid, 159 bin euro talep ediyor. Bizim hesabımıza göre iki takımın ayrı ayrı 206 bin euro ver mesi gerekiyor. Burada bir ihtilaf çıkmış. Aşağı yukarı 106 bin euro bize düşen hasılat. Ve bu böyle kalmış. Ancak bilmeniz için söylüyorum. Bu sözleşmeden Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nun haberi yok. Çünkü Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu bu sözleşmeyi imzalamamış, iki profesyonel çalışmaları yürütmüş (GÜLEREK). Bu böyle açık kalmış. Ben öğrendiğimde hemen araştırma yaptırdım, ben de bunları öğrendim.


"GALATASARAY'IN MALI DENİZ, YEMEYEN DOMUZ"

"Binicilik tesislerinin süresi bitmişti. Fakat GSGM bu sürenin 3 yıl daha uzatılmasına karar verdi. Beni rahatsız eden olaylar var. Biz kendimize ait olan paraları takip edemiyoruz. Hiçbirini alamıyoruz. Kalamış'taki işletmeci 28 Mayıs 2014'ten 30 Ocak 2015'e kadar beş para vermemiş. İhtar çektik, aramızda sözleşme yok diye cevap verdi. Ama böyle lakayıt bir şekilde Galatasaray'ın gelirlerinin bırakılmasına tahammül edemiyorum. İhtarname sonrası 163 bin lira masraf getirdi. Yemek vermişler... Öyle ayarlanmış ki kira ile eşit duruma getirilmiş. Soma olayındaki gibi imzası 4. dereceden olan iki kişi, onlar imza atmış ve bu olay meydana gelmiş. Onların imza yetkisi yok. Yönetim kurulunun karar vermesi lazım. Bizim gelmemizle beraber bu iki kişi de gitti. Galatasaray'ın malı deniz, yemeyen domuz'' düşüncesiyle hareket etmişler."

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!