Dünyanın gözü miniklerin liginde

Dünyanın gözü miniklerin liginde

Savaş nedeniyle ülkelerinden ayrılan mülteci çocukların yaşam ve sevinçlerine katkıda bulunmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı AFAD ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu aynı çatı altında birleşerek "Oynaya oynaya gülün çocuklar" projesi bugün muhteşem bir törenle hayata geçirdi.

Haberin Devamı

Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu amaçlarının geleceğin gençleri ve umutlarına ülke olarak tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti. Mutlu "Sek sek ve mendil kapmaca oyun lig açılışı inanılmaz ilgi görüyor. İzleyenler mutlu oynayanlar ise gururlu oluyor. Bizlerinde böylesine önemli olayda desteğimiz olduğu için mutlu oluyoruz" dedi.

Yeşilyurt Mahallesi'nde kurulu ve 10 bin Suriyeli ile 6 bin Iraklı sığınmacının barındığı iki nolu çadır kentte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu (ÇOSKF) işbirliğiyle 'Oynaya Oynaya Gülün Çocuklar' projesi kapsamında Çocuk Oyun Alanı yapıldı. Alanın açılışına; Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, ÇOSKF Başkanı Mehmet Mutlu, Gaziantep Vali Yardımcısı Mustafa Asım Alkan, İslahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım, AFAD İl Müdürü Sinan Atakan, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, daire müdürleri ile sığınmacı çocuklar katıldı.

Haberin Devamı

MUTLU: VATANLARINI SAVAŞ NEDENİYLE TERKETTİLER
Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu ise misafir çocuklar üzerinde unutamayacakları anıları olmasını istediklerini ifade ederek "Vatanlarını savaş sebebi ile terk etmek zorunda kalan misafirler bizim kardeşlerimizdir. Bizlerin de onlarla paylaşacağımızı değerlerimiz var dedik ve şuan hep birlikteyiz. Misafir ettiğimiz çocuklar üzerinde unutmayacakları anıları olsun istedik ve 'Oynaya Oynaya Gülün Çocuklar' projesini hayata geçirdik. Bugünü ve sonrasını çocuklarımız asla unutmayacaklardır.

Çünkü onların birlikte oynayabileceği bir oyunlar var. Mutlu, inşallah hayatlarının sonuna kadar bu güzel günü unutmazlar ve hayat boyu mutlu bireyler olarak yaşamlarını sürdürürler" diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri, açılışını yaptığı alanda sığınmacı çocuklarla birlikte oyun oynadı.

Haberle ilgili daha fazlası: