GeriDünya Yunan gözlemci katılmadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunan gözlemci katılmadı

Akşam saatlerinde son bulan tatbikatı Azerbaycan, Cezayir, İtalya, İsrail, Kongo, Ürdün, Bulgaristan, Arnavutluk’tan 13 askeri gözlemciyle basın mensupları izledi.

Bu arada Yunanlı gözlemcilerin tatbikata davet edildiğini ancak katılmadıklarını vurgulayan Koramiral Yener Karahanoğlu, ‘Askeri gözlemciler sivil-asker işbirliği ve gemi-uçak-helikopter müşterek çalışmasının güzel bir örneğini gördüler’ dedi.

Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Yener Karahanoğlu tatbikatın birinci safhasının başarıyla tamamlandığını belirterek, ‘Bu safhada kazazedelerin bulunduğu bir cankurtaran salının yeri, CASA uçağı tarafından tespit edildi, Cougar helikopteri bölgeye intikal etti ve bir personel denize inerek 2 kazazedeyi helikoptere aldı. Helikopter kazazedeleri İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürdü. Kemal Reis Firkateyni’ne alınan 3 kazazedenin sorgusunda içinde 19 kişi olan bir cankurtaran salının da sürüklendiğinin öğrenilmesi üzerine bölge, firkateyn ve CASA uçağı tarafından tarandı. Denizdeki 10 kazazede firkateyne alındı. Böylelikle tatbikatın birinci safhası başarıyla tamamlandı’ dedi.

Tatbikat sırasında, denizde dağılmış bulunan kazazedeleri temsil eden maketlerin Kemalreis Firkateyni tarafından toplanması sırasında denizde köpekbalığı görüldü. Bunun üzerine gemide 2 keskin nişancı, köpekbalığına karşı G-3 piyade tüfeğiyle nöbet tuttu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False