GeriDünya ‘Yetim’ler pazar günü Köln’de buluşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Yetim’ler pazar günü Köln’de buluşuyor

‘Yetim’ler pazar günü Köln’de buluşuyor

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek ‘Yetim Buluşması’na katılmak için Bosna Hersek’ten gelen yetim çocuklar, Köln-Bonn Havalimanı’nda güllerle karşılandı.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun pazar günü Köln’de düzenleyeceği etkinlik için Arnavutluk’tan Frankfurt Havalimanı’na gelen çocuklar ise heyecan ve mutluluklarını gizleyemedi.
WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, 16 ülkede ‘Yetim Sponsorluğu’ projesi yürüttüklerini, iki bine yakın yetime destek olduklarını, onların barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalıştıklarını ifade etti. Aydın, “Dünya üzerindeki yaklaşık 400 milyon çocuk anne veya babasını yahut her ikisini de kaybetmiş durumda. Bu çocuklar kaçakçılık, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri gibi tehlikelerle karşı karşıya kalıyor. Onları böylesi ciddi tehlikeler karşısında yalnız bırakamayız” dedi.

‘FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ’
Pazar günü Köln’deki ‘Yetim Buluşması’ programıyla yetimler konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Aydın, “Programımızın onur konukları Bosna Hersek ve Arnavutluk’tan gelen yetimlerimiz olacak. Böylesi anlamlı bir programda yetimlerimizi ağırlamak bizler için büyük bir mutluluk. İntersaal salonunda gerçekleştireceğimiz programımıza tüm hayırseverleri aileleriyle birlikte davet ediyorum” diye konuştu.
Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan buluşmada sanatçılar konser verecek, yetimler, halk oyunları oynayacak.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False