GeriDünya Üzülünce kan ağlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üzülünce kan ağlıyor

Üzülünce kan ağlıyor
refid:12401105 ilişkili resim dosyası

Üzüldüğü zaman gözlerinden kan akan Calvino'nun sırrı çözülemiyor.

Amerika'nın Tennessee Eyaleti'nde yaşayan 15 yaşındaki Calvino Inman adlı genç ağladığı zaman gözlerinden, yaş yerine kan geliyor. Doktorları dahi şaşırtan Inman'ın neden bu şekilde tepki verdiği ise henüz çözülebilmiş değil.

İÇİNDE ŞEYTAN VAR ŞÜPHESİ

Arkadaşlarının, içine şeytan girdiğini düşündüğü gencin, günde üç kez, çoğu kez önceden geldiğini hissettiği kanlı gözyaşları yaklaşık bir saat boyunca gözlerinden akıyor.

Calvino ve annesi ise Hz. İsa'nın çarmıha gerildiğinde vücudunda oluşan işkence izlerine (stigmata) benzeyen tıbbi esrara bir çözüm bulunması umuduyla, bir bir yerel televizyon kanallarına çıkıyor.

Katıldığı bu programlarda ağlamadan önceki hislerini anlatan genç, "Bazen gözyaşı gibi geldiklerini hissediyorum. Gözlerimin sulandığını hissediyorum. Bazen kanlı yaşlar çıkarken gözlerim yanıyor" ifadelerini kullanıyor.

Çeşitli video ve fotoğraflar, gencin gözlerinden akan kırmızı göz yaşlarının yanaklarından süzülürken bıraktığı kan izini belgeliyor.

ANNE: HAYATIMIN EN KORKUNÇ ANIYDI

Kanlı gözyaşları ilk gelmeye başladığında korkan Calvino'nun annesi ise bu durum ile karşılaşınca ilk olarak acil servisi arayarak tepki vermiş.

O anları anlatan anne, "Hayatımın en korkunç anıydı, bana dönüp 'Anne ölecek miyim?' dediği zaman yüreğim parçalandı." derken, oğluna şimdiye kadan birçok MRI, ultrason ve CT taramaları yaptırmasına ve çeşitli uzmanlara götürmesine rağmen henüz kimsenin bu tıbbi esrarı çözemediğini belirtiyor.

Göz hastalıkları uzmanı Dr. Rex Hamilton, Calvino'nun ender rastlanan ve tıp literatüründe 'haemolakriya' olarak adlandırlan kanlı gözyaşlarından muzdarip olabileceğini söylüyor..

MİLYONDA BİR KARŞILAŞILIYOR

Good Morning Amerika adlı televizyon programında, Inman'ın yaşadıklarının hastalık tanımlarına uyduğunu ama bu hastalığa neyin neden olduğunun bilinmediğinin altını çizen Hamilton, bu durumla milyonda bir karşılaşıldığını belirtiyor.
 
Calvino'nun annesi medya aracılığıyla oğluna yardım arıyor.

False