Üstsüzler geçit töreni

Üstsüzler geçit töreni

Dünya, Rus birliklerinin Gürcistan topraklarından çekilmesini bekerken, NATO'dan Rusya'ya sert mesajlar giderken, Yeni Zelanda bu sıradışı geçit törenine kilitlendi.

Haberin Devamı

Mahkeme onayıyla geçit töreni

Yeni Zelanda'da bir mahkeme, üstsüzlerin, ülkenin en büyük şehri Auckland'da motosikletler üstünde geçit töreni düzenlemesine müsaade etti. Auckland belediye meclisi, "Boobs on Bikes" sloganlı bu geçit törenin yasaklanmasını talep etmişti. Gösteriyi onbinlerce kişi merakla izledi. 100 kişilik bir grup da protesto etti. Sıradışı törenin mahkeme kararıyla onaylanması, Yeni Zeelanda'nın dört bir yanında tartışma konusu oldu.

DÜNYADAN KISA KISA

BAYAN BERLUSCONİ DERT YANDI
İtalya Başbakamı Silvio Berlusconi'nin eşi Veronica Lario “A” dergisine konuştu. İtalya'nın en güçlü makamında oturan adamın eşi olmasına rağmen Bayan Berlusconi, her kadın gibi dertli. Onun derdi, eşinin çapkınlıkları ve bu çapkınlıkların medyada afişe edilmesi. Diğer kadınlardan bir farkı olmadığını söyleyen Bayan Berlusconi, "Her şeye sahip gibi görünebilirim ama" ifadesini de kullandı. Bayan Berlusconi dert yanarken “Çok tuhaf bir ülkeyiz. Herkes Silvio ile boşanmamız için tezahürat yapıyor, yuvamızın yıkılmasını istiyor ve bekliyor. Yapıcı değil yıkıcı olmayı tercih edenler 'İnsanlar birlikte mutlu olmayı sürdürsün' demiyor. Bizim aileyi bir arada toparlamak kolay değil ama mutluluğu üçüncü nesli görerek, yetiştirerek tadıyoruz” dedi.

ARAP ÜLKELERİNDE BEYAZLATICI ÇILGINLIĞI
Arap ülkelerinde beyaz ten takıntısı yüzünden cildi beyazlatıcı ürünler, peynir ekmek gibi satıyor. Unilever'in 'Fair and Lovely' isimli kremi ise Mısır'da piyasada üstünlük sağlamış durumda. Ancak ucuz ürünler, ciltte kalıcı hasara da yol açabiliyor. Facebook'ta ise beyaz ten takıntısını protesto eden gruplar oluşmuş durumda. Bu akımı 'şişede ırkçılık' olarak tanımlıyorlar.

PORTAKAL SIYUNA DİKKAT
İngiltere'de yapılan araştırma, greyfurt, portakal ve elma suyunun, bazı ilaçların vücutta absorbe edilmesini zorlaştırarak, ilaçların etkisini azaltabileceğini ortaya koydu. Söz konusu ilaçların kalp, kanser, enfeksiyon ve organ nakli sonrasında verilen ilaçlar olduğu belirtiliyor.

Haberin Devamı

ALMAN DİPLOMAT ŞİKAYETÇİ OLDU
Almanya'nın San Francisco Başkonsolosu Rolf Schütte, iş ziyareti için ABD'ye gelen milletvekillerini Dışişleri Bakanlığı'na şikayet etti: Sanki iş için değil, alışverişe sosyal etkinliklere gelmişler gibi davrandılar.

VODAFONE'U ŞOKE EDEN CİNAYET
Vodafone'un İngiltere'deki merkezinin üst düzey yöneticilerinden olan 40 yaşındaki Sally Sinclair, evinde ölü bulundu. Belden yukarı aldığı bıçak darbeleri sonucunda öldüğü tahmin edilen Sinclair'in kocası cinayetle suçlanıyor. Sally Sinclair, 10 yaşında ikiz erkek çocuk sahibiydi.

GARİP YASAKLAR ÜLKESİ
İtalya'nın Toscany bölgesinde Forte de Marmi'de haftasonu çim biçme aracı ile elektrikli testere kullanmak yasak. Piedmont'ta, gece parklarda üçten fazla kişinin toplanması yasak. Positano'da ise cumartesi günleri havai fişek yasağı var. Independent Gazetesi geçtiğimiz günlerde bu yasakları toplayıp "İtalya'da eğlenmek yasak" diye yazınca İtalyanlar bunu milli gurur meselesi yaptı.

Haberin Devamı

POKEMON TARİKATI
Güney Amerika ülkelerinden Şişi'de Pokemon gençleri tarikat kurdu. Saçlarını Pokemon gibi tarayan, dar jeans giyinen, vücutlarında piercing bulunan Pokemon gençleri, her gün öğleden sonra aynı saatte buluşuyor, akşam saatlerine kadar eğleniyor. En büyük eğlenceleri ise mümkün olduğu kadar çok kişiyi öpmek.

SUUDİ KADINLAR YENİ ŞEHİRLERDE ÖZGÜR OLACAK
Suudi hükümeti, dört tane "ekonomik şehir" oluşturmak için çalışmalara başladı. Projenin kapsamı çok geniş, ama şehirlerin en çarpıcı unsuru, Suudi standartlarına göre son derece liberal olmaları olacak. Kral Abdullah Ekonomik Şehri ile Heyl, Cizen ve Medine'de 2020 yılı itibariyle kadınlar araba sürebilecek, peçesiz halde sinemaya bile gidebilecekler.

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: