Uçakta tuvaleti arayan yolcu, yanlışlıkla tahliye kaydırağını açtı

Güncelleme Tarihi:

Uçakta tuvaleti arayan yolcu, yanlışlıkla tahliye kaydırağını açtı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 10, 2024 12:49

Çin'de ilk kez uçağa binen bir yolcunun tuvaleti ararken yanlışlıkla şişme tahliye kaydırağını açması sonucu uçak tahliye edilirken, yolcu da gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Çin'de Air China hava yolu şirketine ait uçakta 4 Temmuz'da ilginç bir olay yaşandı. Quzhou'dan Chengdu şehrine gidecek CA2754 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçakta ilk kez uçağa binen bir yolcu henüz pistte kalkışı bekleyen uçakta tuvaleti ararken yanlışlıkla acil çıkış kapısındaki şişme tahliye kaydırağını açtı.

Quzhou Havalimanı'nda meydana gelen olayın ardından uçaktaki tüm yolcular tahliye edildi. Uçuşun iptal edilmesinin ardından yolcuların hava yolu şirketi tarafından otellere yerleştirildiği ve etkilenen yolculara 400 yuan tazminat ödendiği belirtildi.

Kimliği açıklanmayan kadın yolcu, polis tarafından gözaltına alındı. Yolcunun izinsiz olarak şişme kaydırağı açması nedeniyle 200 bin yuan'a (yaklaşık 27 bin 488 euro) kadar para cezasına çarptırılabileceği öğrenildi.

Haberin Devamı

Nisan ayında New York'a Delta Havayolları'na ait bir uçakta da benzer bir olay yaşanmış kalkıştan kısa bir süre sonra tahliye kaydırağı açılan uçak havalimanına dönmek zorunda kalmıştı. Haziran 2017'de ise Çin'in başkenti Pekin'deki havalimanında bir yolcu, yanlışlıkla tahliye kaydırağını açmış ve polis tarafından 12 gün boyunca gözaltında tutulmuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!