GeriDünya Uçak kazasından kurtuldu, günlerce hayata böyle tutundu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uçak kazasından kurtuldu, günlerce hayata böyle tutundu!

Brezilya'da bir pilot Amazon'daki yağmur ormanlarının derinliklerine düşen uçaktan sağ çıkmayı başardı. Pilotun kaza sonrasında hayata tutunmaya çalışırken yaşadıkları ise macera filmlerini aratmadı.

Antonio Sena adlı pilot Brezilya'daki Amazon ormanlarının derinliklerine düştükten sonra 36 gün boyunca ölüm kalım savaşı verdi. Pilot kuş yumurtaları ve bitkiler yiyerek hayatta kaldığını belirtti.

Brezilya’da Ocak ayında Cessna 210 tipi tek motorlu uçakla uçuş yapan pilot Antonio Sena, uçağın motorunda meydana gelen arıza sonucu Amazon ormanına acil iniş yaptı. Sena, acil niş sonrası uçaktan atladı. 

Yere çakılan uçağın ise alevler içinde kalarak yandığı ifade edildi. Uçağın radardan kaybolduğunu fark eden yetkililer, her yerde Sena’yı aramaya başladı.

Sena'dan ümidi kesen yetkililer, bir hafta süren arama kurtarma çalışmaları sırasında ne uçağın enkazına ne de Sena'ya ulaşabildi. Sena'nın öldüğünü düşünen arama kurtarma ekipleri, arama kurtarma çalışmasını sonlandırmaya karar verdi.

Uçak kazasından kurtuldu, günlerce hayata böyle tutundu
ORMANDA 36 GÜN YAŞADI

Ormanda bazı kuşların yumurtaları, ve bitkilerle beslendiğini ifade eden Sena, aradan geçen 36 günün ardından şans eseri kestane toplayan bir grupla karşılaştığını ve kurtarıldığını belirtti.

Yerel medyaya açıklama yapan Sena, “Hayatta kalmak için bana güç veren tek şey aileme olan sevgimdi” dedi.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False