GeriDünya Türkiye’nin anlaştığı Çinli Sinovac Biotech’le ilgili flaş gelişme! Üretim iki katına çıktı…
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye’nin anlaştığı Çinli Sinovac Biotech’le ilgili flaş gelişme! Üretim iki katına çıktı…

Türkiye’nin anlaştığı Çinli Sinovac Biotech’le ilgili flaş gelişme! Üretim iki katına çıktı…

Müşterileri arasında Türkiye'nin de bulunduğu Covid-19 aşısı üreten Çinli Sinovac Biotech firması şimdiye kadar 515 milyon dolar fon topladığını ve doz kapasitesini iki katına çıkaracağını açıkladı.

Çinli ilaç şirketi Sinovac Biotech, geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üretim kapasitesinin artırılması için Çinli bir şirketten 515 milyon dolarlık fon aldığını duyurdu.

Sinovac Biotech'in Başkanı Veydong Yin yaptığı açıklamada, "Asya ve Latin Amerika'daki klinik denemelerde önemli bir aşamaya ulaşan Kovid-19 aşısı CoronaVac'ın geliştirilmesinde büyük ilerleme kaydettik." dedi.     

Sino Biopharmaceutical'dan 515 milyon dolarlık fon aldıklarını kaydeden Veydong Yin, böylece aşının üretim kapasitesinin iki katına çıkacağını belirtti.     

Sinovac'ın yıllık 300 milyon doz aşı üretmeyi planladığı ifade edildi. Şirketin, 2020'nin sonunda ikinci bir tesisin devreye girmesiyle üretim kapasitesini yıllık 600 milyona çıkarmayı hedeflediği belirtildi.     

Çinli ilaç şirketi Sinovac'ın geliştirdiği CoronaVac da 3'üncü aşama klinik denemelerine başlanan aşı adayları arasında bulunuyor.     

Çin hükümeti, 22 Temmuz'da 1'inci ve 2'nci aşama denemelerde etkinliği kanıtlanan ve ciddi bir yan etkiye rastlanmayan aşı adayının acil durum kullanımına izin vermişti.     

Formülünde virüsün etkisizleştirilmiş bir versiyonunu içeren aşı adayı için 21 Temmuz'da Brezilya'da, 11 Ağustos'ta Endonezya'da 3'üncü aşama klinik denemelere başlanmıştı. 3'üncü aşama denemeler kapsamında 17 Eylül'de insanlar üzerinde test edilmeye başlanan Coronavac, "Türkiye'de denenen ilk Kovid-19 aşısı" oldu.      

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısının Türkiye'ye geliş tarihini açıkladı

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False