GeriDünya Türkiye'den ABD'nin 'Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'na tepki
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'den ABD'nin 'Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'na tepki

Türkiye'den ABD'nin 'Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'na tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklamada, 'ABD Dışişleri Bakanlığı’nın “2020 Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu”nun ülkemize ilişkin bölümü objektiflikten uzak bir yaklaşımla kaleme alınmıştır. 2 Mart 2021 tarihinde kamuoyuyla paylaşılan İnsan Hakları Eylem Planı’nda din ve vicdan özgürlüğünün korunması ile cemaat temsilcileri ve vakıflarının faaliyetlerinin daha fazla güvence altına alınmasına yönelik hedef ve faaliyetlere yer verilmiştir.' ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklama şu şekilde:

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın “2020 Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu”nun ülkemize ilişkin bölümü objektiflikten uzak bir yaklaşımla kaleme alınmıştır.

Türkiye, her zaman farklı dini inançlara sahip bireylerin barış ve uyum içinde yaşadığı bir toplumsal yapıya sahip olmuştur.

Ülkemiz tüm vatandaşlarımızın din ve ibadet özgürlüklerinin daha ileri taşınması için sözde değil özde adımlar atmaktadır. Nitekim, 2 Mart 2021 tarihinde kamuoyuyla paylaşılan İnsan Hakları Eylem Planı’nda din ve vicdan özgürlüğünün korunması ile cemaat temsilcileri ve vakıflarının faaliyetlerinin daha fazla güvence altına alınmasına yönelik hedef ve faaliyetlere yer verilmiştir.

Ülkemizin tüm vatandaşlarımızın din ve ibadet özgürlüğünün korunması yönündeki iradesi tamdır ve bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecektir.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False