GeriDünya Türkiye İngiliz turistler içinde Avrupa'daki en tehlikeli yerler arasında gösterildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye İngiliz turistler içinde Avrupa'daki en tehlikeli yerler arasında gösterildi

Türkiye İngiliz turistler içinde Avrupa'daki en tehlikeli yerler arasında gösterildi
refid:29788877 ilişkili resim dosyası

İngiltere'de bir hukuk firması İngilizler için Avrupa'daki en tehlikeli tatil destinasyonlarının İspanya, Yunanistan ve Türkiye'nin olduğunu açıkladı.

Daily Express gazetesindeki haberde, Manchester'daki bir hukuk firması, geçen yıl tatil kazası ve buna ilişkin tazminat davaları ile en çok uğraştıkları ülkelerin İspanya, Yunanistan ve Türkiye olduğunu belirtti.

Manchester Evening News gazetesine konuşan avukatlık firmasının seyahat kazaları birimininden sorumlu avukat Simpson Millar, tatil dönemlerinde çok sayıda kazanın yaşandığını bunların çoğunun sıcak balon kazaları, pişmeyen yemekler, kirli havuzlar gibi nedenlerden kaynaklandığını söyledi.

Gazeteye konuşan Millar, İspanya'da otel balkonundan düşme kazaları, yollarda ve istasyonlarda soygunlar ve havuz mikroplarının tatil kazaları içinde ilk sıralarda yer aldığını belirtirken, Yunanistan'da motorsiklet ve otomobil kazaları, saldırılar ve şiddetin sıkça yaşandığını kaydetti. Millar Türkiye'de ise su sporları, düşmeler ve kaymaların en çok karşılaşılan kazalar arasında olduğunu ekledi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın verilerine göre, son beş yılda 17 binden fazla İngiliz yurtdışındaki tatillerde kaza geçirdi, hastalandı veya şiddet olaylarına karıştı.

Gazeteye göre 2013 yılında İngilizlerin yüzde 67'si yurtdışında yaz tatili yapmak yerine İngiltere'de tatillerini geçirmeyi tercih etti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False