GeriDünya Trump’ın kampanya müdürüne 47 ay hapis
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trump’ın kampanya müdürüne 47 ay hapis

Trump’ın kampanya müdürüne 47 ay hapis

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski seçim kampanyası direktörü Paul Manafort (69), banka ve vergi dolandırıcılığı dahil 8 ayrı suçlamadan 47 ay hapse mahkûm edildi.

Manafort, sözkonusu suçlardan geçen ağustos ayında hüküm giymişti. Rusya’nın 2016 seçimlerine olası müdahalesini soruşturan özel savcı Robert Mueller, Manafort’un Ukraynalı politikacılara danışmanlık hizmeti verirken kazandığı geliri vergi dairesinden gizlediğini ortaya çıkarmıştı. Manafort’un offshore hesaplara yatırdığı parayla lüks bir hayat sürdüğü öne sürülüyor. Mueller soruşturmasıyla işbirliği yapmayı kabul eden, ancak hakkındaki suçlamalar süren Manafort için 19 ile 24 yıl arasında hapis istenmişti.

Ancak yargıç T.S.Ellis’in talep edilenin çok altında ceza vermesi tepki geçti. Manafort, gut hastalığı nedeniyle duruşma salonuna tekerlekli sandalye ile getirildi. Haftaya başka bir davadan hakim karşısına çıkacak olan Manafort, daha önce kabul ettiği kara para aklama ve tanığı etkileme suçlamalarından da hüküm giyecek. Mueller soruşturması çerçevesinde en uzun hapis cezasını alan kişi olan Manafort, hazirandan beri tutuklu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False