GeriDünya Trump: Türkiye'ye nutuk atma hakkımız yok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trump: Türkiye'ye nutuk atma hakkımız yok

Trump: Türkiye'ye nutuk atma hakkımız yok
Abone Olgoogle-news

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, kendi ülkesindeki sorunlar dururken, "Türkiye'ye nutuk atmaya hakları olmadığını" söyledi.

ABD'li milyarder işadamı Trump, New York Times gazetesine verdiği röportajda, Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Trump, başkan seçilmesi halinde Türkiye gibi müttefik ülkelerde yapıldığı öne sürülen insan hakları ihlallerine müdahale edip etmeyeceğine dair bir soruyu yanıtladı.

Trump, ABD'nin başka ülkelere baskı yapmadan önce "kendi bozukluklarını düzeltmesi" gerektiğini söyledi. ABD başkan adayı, "Bence başkalarına nutuk atma hakkımız yok. Ülkemizde olup bitenlere bir baksanıza! Birileri polis memurlarını soğukkanlılıkla vururken, nasıl başkalarına ders verebiliriz ki?" diye konuştu.

"ERDOĞAN'A GÜVENİYORUM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da övgüde bulunan Trump, “Yaşananları tersine çevirebildiği onu çok takdir ediyorum... Bazıları (darbe girişiminin) tertip olduğunu söylüyor ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, darbe girişimini siyasi rakiplerini "tasfiye etmek için kullanıp kullanmadığına" dair görüşleri sorulduğunda ise, “Dünya ABD’nin ne kadar kötü durumda olduğunu görüyor ve biz buna rağmen sivil özgürlükler hakkında konuşuyoruz. Ama ben çok iyi bir elçi olduğumuzu düşünmüyorum” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle