GeriDünya Tokyo'da koronavirüs rekoru!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tokyo'da koronavirüs rekoru!

Tokyo'da koronavirüs rekoru!
Abone Olgoogle-news

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bugüne kadar görülen en yüksek günlük Covid-19 vaka sayısı kayda geçti. Yerel hükümet, artan enfeksiyonlar karşısında alarm seviyesinin en üst düzeye çıkarılacağını açıkladı.

Dünya genelinde yaklaşık 55.3 milyon kişiye bulaşarak 1.3 milyonu aşkın ölüme neden olan Kovid-19 salgınının Japonya'da yeniden tırmanışa geçmesi, başkent Tokyo'nun yerel yönetimini harekete geçirdi.

Şimdiye dek doğrulanan yaklaşık 35 bin vakayla salgından en fazla etkilenen bölge olan Tokyo'da bugün 493 yeni enfeksiyon tespit edildi. Kayda geçen rekor sayıdaki 493 yeni enfeksiyonun ardından yerel hükümet, alarm seviyesinin en üst düzeye çıkarılacağını açıkladı.

Restoran ve bar benzeri işletmelerden çalışma saatlerini kısaltmalarını isteyip istemeyeceği merak konusu olan yerel otoritelerin, alınacak tedbirler üzerinde istişare ettiği öğrenildi.

Öte yandan son günlerde art arda bin ve üzeri yeni enfeksiyonun doğrulandığı Japonya'da dün ülke geneli vaka sayısı bin 699 olurken, 47 eyaletin 6'sında günlük vaka rekoru kırıldı.

122 bin 57'lik toplam enfeksiyon sayısına ulaşan Japonya'da Tokyo'dan bugün de kötü haber geldi. Başkentte öğle saatleri itibariyle tüm zamanların en yüksek vaka sayısı olan 493 vakanın kayda geçtiği açıklandı. İlerleyen saatlerde başkentteki günlük doğrulanmış vaka sayısının artmasından endişe ediliyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle