GeriDünya Timsahlardan kaçtı, ağaçta yaşadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Timsahlardan kaçtı, ağaçta yaşadı

Timsahlardan kaçtı, ağaçta yaşadı
refid:7083458 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Avustralya'da aç timsahlardan kaçmak için ağaca tırmanan kovboy yedi gün ağaçta yaşadı.

Yaklaşık bir hafta boyunca tek gördüğü şeyin ağacın altından bakan 2 çift kırmızı göz olduğunu ve her gece timsahların homurtularını dinlemek zorunda kaldığını söyleyen doğudaki Cape York adasındaki bir çiftliğin sahibi 53 yaşındaki David George, "Onlara sizin için ağaçtan düşmeyeceğim pislikler diye bağırdım" diye konuştu.

Courier Mail de Brisbane gazetesine açıklama yapan talihsiz "kovboy" George'un "işkencesi" attan düşmesiyle başladı. Attan düştükten sonra tekrar ata binmeyi başaran George, bu kez de kayboldu ve kendini bataklıkta buldu. "Geriye dönemezdim. Çok tehlikeliydi, bu nedenle gördüğüm ilk yüksek yere yöneldim. Burada, timsahlardan önce birinin beni bulmasını umut ederek bekledim" diyen George, ilk geceyi 2,5 metre yüksekliğindeki ağaç dalları üzerinde geçirdiğini, ertesi gün 2 timsah tarafından sürekli izlendiğini görünce daha yükseğe tırmandığını, kurtarılma umuduyla tişörtünü salladığını ve ağaç dallarına tuvalet kağıtları astığını anlattı.

Üçüncü gün sonunda yanındaki yiyeceği azalan, son 2 sandviçini de yiyen George'un korkulu rüyası, ailesinin polise haber vermesi üzerine havadan ve karadan arama çalışmalarının başlamasıyla son buldu.
"Beni helikoptere alıp bir parça çilekli çikolata verdiler" diyen George, hafif yaraları için hastaneye kaldırıldı, kısa süre sonra da taburcu oldu.

Kurtarma ekibinden Mark Read, George'un yükseklik ve biçim bakımından barınabileceği uygun bir ağaç bulabildiği için şanslı olduğunu belirti.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle