GeriDünya Teröristler müşteri gibi geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  40
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teröristler müşteri gibi geldi

Teröristler müşteri gibi geldi
refid:12089555 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Endonezya'nın başkenti Cakarta'da iki otele terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 9 kişi öldü 52 kişi de yaralandı.

ÜLKENİN KALBİNİ VURDULAR

Endonezya Güvenlik Bakanı Widodo Adi Sucipto, iki oteldeki patlamaya bombaların neden olduğunu, patlamada ölenlerin sayısının 9'a çıktığını, 52 kadar kişinin yaralandığını açıkladı.

Bakan Sucipto, ölenler arasında bir Yeni Zelandalının bulunduğunu, yaralananlardan 13'ünün de yabancı olduğunu belirtti.

MARRİOTT OTELİNDE PATLAMAMIŞ BOMBA BULUNDU

Marriott otelinde patlamamış bir de bomba bulundu. Polis, bomba imha ekibinin otelde bomba bulduğunu açıkladı.

DEVLET BAŞKANI: SORUMLULAR YAKALANACAK

Endonezya Devlet Başkanı Susilo Bambang Yudhoyono, başkent Cakarta'daki Ritz-Carlton ve Marriott otellerine düzenlenen saldırılardan sorumlu teröristlerin yakalanacağını söyledi.

Yudhoyono, saldırıların terörist bir örgütün işi olduğunu, ancak bu örgütün ülkede son yıllarda saldırılar düzenleyen İslam Cemaati olduğunu söylemek için çok erken olduğunu ifade etti.

Devlet Başkanı, saldırıları düzenleyen ve planlayanların tutuklanarak yasalar çerçevesinde yargılanacağını kaydetti.

MALEZYA GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ARTTIRDI
       
Bu arada Endonezya'nın komşusu Malezya'da saldırıların ardından güvenlik önlemleri artırılıyor. Başmüfettiş Musa Hasan, ülkede endişe edecek bir güvenlik durumunun  olmadığını, ancak önlem olarak oteller ve alışveriş merkezlerinde güvenliğin  artırılması talimatını verdiğini söyledi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle