GeriDünya Terk edilmiş adada yaşayan adam belgesel çekimi sırasında tesadüfen bulundu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terk edilmiş adada yaşayan adam belgesel çekimi sırasında tesadüfen bulundu

Terk edilmiş adada yaşayan adam belgesel çekimi sırasında tesadüfen bulundu

Animal Planet televizyonunda yayınlanan 'River Monster' programının çekim ekibinin, geçtiğimiz yıl kasım ayında Avustralya'ya ait kimsenin yaşamadığı bir adada, günlerdir tek başına yaşayan bir adam bulduğu ortaya çıktı. Ancak filmlerde ya da romanlarda yaşanabilecek bu inanılmaz olayın görüntüleri, geçtiğimiz hafta kanalda yayınlandı.

People'ın haberine göre, 'River Monster'ın yönetmeni Stephen Shearman, o anları anlatırken, "Bizi görünce son duasını etmeye başladı. Ölmeye hazırdı" diye konuştu.

Shearman'ın aktardığına göre, çekim ekibinin asıl amacı, Carpenaria Körfezi yakınlarında meydana gelen bir uçak kazasında hayatını kaybeden 6 kişiyle ilgili esrarı çözmekti. Ancak bunun yerine sonradan adının Tremine olduğunu öğrendikleri adamı buldular.

Bu gelişme de aslında tamamen tesadüf eseri yaşandı. Zira çekim yapmayı planladıkları noktanın çok kayalık olduğunu fark edip farklı bir yer aramamış olsalar Tremine'ı asla bulamayacaklardı.'CAST AWAY GİBİ' DEDİLER GERÇEK OLDU
Önce Tom Hanks'in Cast Away'de kullandığına benzer mavi bir buz kutusu gördüler (hatta kendi aralarında bu konuda şakalaştılar bile) sonra da bir mağaradan koşarak çıkıp kendilerine el sallayan yarı çıplak bir adam gördüler.

Tremine'ın Avustralya'nın Borroloola şehrinden balık tutmaya çıktığı, daha iyi midyeler bulabilmek için teknesinden ayrıldığı, sonra da güneş çarpması nedeniyle çok uğraşmasına rağmen bir türlü teknesine dönemediği anlaşıldı.

MAĞARADA 60 SAAT
Shearman, Tremine'ın yiyecek içecek bir şeyi olmadan 60 saat adada kaldığını ancak ailesi ve çocukları olmadığı için kaybolduğunu kimsenin fark etmediğini de sözlerine ekledi.

Sonradan çekim ekibinden bir rehberin de Tremine'ı tanıdığı fark edildi. Ekip "modern Robinson"u o akşamlık misafir etti. Deneyimli bir balıkçı olduğu ifade edilen Tremine ertesi gün evine döndü.

Shearman ise o günden beri temas halinde olduklarını, "Tremine'ın kırılan gururu sayesinde her şeyin yolunda olduğunu" da sözlerine ekledi.

False