GeriDünya Stephan Hawking: Dünya hükümeti kurulmazsa, teknoloji bizi mahvedecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Stephan Hawking: Dünya hükümeti kurulmazsa, teknoloji bizi mahvedecek

Stephan Hawking: Dünya hükümeti kurulmazsa, teknoloji bizi mahvedecek

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanın saldırganlık içgüdüsünün teknoloji nedeniyle bir yıkıma dönüşebileceğini söyledi ve tehlikeyi bertaraf etmek için bir dünya hükümetinin kurulmasını önerdi.

Ünlü fizikçi Stephen Hawking, insan ırkının sonunu getirebilecek teknolojinin kontrol altına alınması gerektiği uyarısında bulundu.

Daha öncden yapay zekanın tehlikeleri hakkında konuşan Hawking, tehditlerin güç kazanmadan önce tespit edilebilmesine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

'SALDIRGANLIK İÇGÜDÜSEL'

 

The Times gazetesine konuşan Hawking, medeniyetin başlangıcından beri saldırganlığın, hayatta kalma yönünden avantajları oranında işlevli olduğunu vurguladı ve ekledi: "Bu, Darwinci evrim gereği bizim genlerimizle ilişkili. Ancak şimdi, bu saldırganlığın nükleer ya da biyolojik savaş yoluyla bizi yok etmesi mümkün. Mantığımız ve aklımız yoluyla, bu içgüdümüzü kontrol etmemiz gerekiyor."

'TİRANLIĞA DÖNÜŞEBİLİR'

Bu iş için 'bir tür dünya hükümeti' öneren Hawking, bunun da başka sorunlar ortaya çıkarabileceğini ve bunun bir tiranlığa dönüşebileceğini söyledi.

"Tüm bunlar bir felaketi haber vermek gibi gelse de, ben iyimserim" diyen Hawking, insan ırkının dirilerek bu zorlukları alt edeceğini düşündüğünü vurguladı. (Sputnik)

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle