GeriDünya YouTube'a saldıran kişinin kim olduğu ve son sözleri ortaya çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YouTube'a saldıran kişinin kim olduğu ve son sözleri ortaya çıktı

YouTube'a saldıran kişinin kim olduğu ve son sözleri ortaya çıktı
Abone Olgoogle-news

YouTube'un ABD'deki ana merkezinde yaşanan silahlı saldırıda bir kişi öldü, üç kişi yaralandı. Olayda hayatını kaybeden saldırgan Nasim Aghdam, 39 yaşında, İran asıllı bir Amerikalı. Aghdam'ın ocak ayında kendi YouTube kanalında yayımladığı görüntüsünde, YouTube'un kendisine "ayrımcılık" uygulayarak videolarını filtrelediğini ve kendi Farsça kanalı "Nasime Sabz"ı hedef aldığını öne sürdüğü belirtildi. Aghdam'ın Tarkan hakkında video çektiği ve Tarkan hayranı olduğu ortaya çıktı. Aghdam'ın babası, kızının Youtube'a videoları filtrelendiği için bir süredir kızgın olduğunu söyledi. Aghdam'ın saldırısı sırasındaki son sözü, "Gel beni yakala" oldu.

ABD basınında yer alan haberlere göre California eyaletinde, San Francisco'nun güneyindeki San Bruno'da bulunan ana merkezini basan 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam, saldırıda 9 milimetrelik bir tabanca kullandı.

İkisi ağır üç kişiyi yaraladıktan sonra kendisini vuran ve olay yerinde hayatını kaybeden Aghdam, AP'nin haberine göre son olarak avluda "Gel beni yakala" diye bağırırken görüldü.

Youtube'un merkezinde silah sesleri

YouTubea saldıran kişinin kim olduğu ve son sözleri ortaya çıktı

 

YOUTUBE KANALINI FİLTRELEMİŞ

NBC Bay Area yerel kanalına göre, Aghdam'ın Ocak 2017'de kendi YouTube kanalında yayımladığı görüntüsünde, YouTube'un kendisine "ayrımcılık" uygulayarak videolarını filtrelediğini ve kendi Farsça kanalı "Nasime Sabz"ı hedef aldığını öne sürdüğü belirtildi.

Filtrelemenin ardından Aghdam'ın kanalının izlenme sayısında düşüş görüldüğünü iddia ettiğine yer verilen haberde, Şubat 2017'de Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda Nasim Najafi Aghdam'ın "YouTube'da eşit büyüme fırsatı yok" ifadesini kullandığı aktarıldı.

Ayrıca haberde, dün YouTube'un ana merkezinin otoparkından çekilen aracın Aghdam'a ait olduğu, 2014'te YouTube üzerinden yaptığı bir paylaşımda Aghdam'ın "Et, cinayettir" yazan aracının vejetaryen karşıtı kişiler tarafından tahrip edildiğini söylediğine yer verildi.

YouTubea saldıran kişinin kim olduğu ve son sözleri ortaya çıktı

ABD basınında yer alan bazı haberlerde ise yetkililerin saldırıda Aghdam'ın olayda yaralanan kişilerle olası ilişkilerinin de devam eden soruşturma kapsamında araştırıldığı vurgulandı.

TARKAN HAYRANI ÇIKTI

Aghdam'ın Türkçe videolar çektiği, Tarkan hayranı olduğu ortaya çıktı. Aghdam Tarkan'ın şarkılarıyla ilgili videosunda ona olan hayranlığını anlatıyor.

Youtube’a saldıran kişi Tarkan hayranı çıktı39 yaşındaki İranlı YouTuber Nasim Najafi Aghdam, kanalındaki videolar filtrelendiği için YouTube'un ABD'deki genel merkezine silahlı saldırı düzenledi. 3 kişiyi yaraladıktan sonra intihar eden saldırgan, Megastar Tarkan hayranı çıktı. Aghdam, hazırladığı video klipte Tarkan'ın şarkı sözlerinden yola çıkarak onunla Azerice konuşuyor ve hayranlığını dile getiriyor. İşte o klip...

YouTubea saldıran kişinin kim olduğu ve son sözleri ortaya çıktı

Söz konusu haberlerde, yetkililerin Aghdam'ın yaralanan ve durumu kritik olan 36 yaşındaki erkekle ilişkisinin olabileceği olasılığı üzerinde de durulduğu bilgisi paylaşıldı.

TRUMP'TAN AÇIKLAMA

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, olay hakkında kendisinin bilgilendirildiğini ifade ederek, "Düşüncelerimiz ve dualarımız olayda yer alan insanlarla." yorumunda bulundu. Trump, olay yerindeki polis memurları ve ilk yardım görevlilerine teşekkür etti.

YouTubea saldıran kişinin kim olduğu ve son sözleri ortaya çıktı

GOOGLE CEO'SUNDAN YOUTUBE ÇALIŞANLARINA MESAJ

Google Üst Yöneticisi (CEO) Sundar Pichai, YouTube çalışanlarına gönderdiği mesajda, şirketin yerel yetkililer ve hastanelerle koordineli çalıştığını bildirdi.

Olayı "korkunç bir şiddet eylemi" olarak tanımlayan Pichai, yaralıların ve ailelerinin desteklenmesi için her şeyin yapıldığını vurguladı.
Pichai mesajında, "Şu anda birçoğunuzun şokta olduğunu biliyorum. İlerleyen günlerde, Google ailesinde herkese bu akıl almaz trajediden toparlanması için destek vermeye devam edeceğiz. Şimdi herkes bir araya gelerek Susan (YouTube CEO'su Susan Wojcicki) ve YouTube takımına destek vermeli" ifadelerini kullandı.

YouTube CEO'su Susan Wojcicki de kendi Twitter hesabından, "Bugün YouTube'da silahlı bir kişinin bulunmasının ne kadar korkunç bir şey olduğunu tarif etmeye kelimeler yetmez" mesajını paylaştı. Wojcicki mesajında, olayda yaralanan ve etkilenen kişilere destek verildiğini belirterek, "Aile olarak bir araya gelip iyileşeceğiz" değerlendirmesini yaptı.

San Bruno'daki ana merkezinde toplam 4 binası bulunan YouTube'un burada yaklaşık 2 bin çalışanı yer alıyor.

YouTubea saldıran kişinin kim olduğu ve son sözleri ortaya çıktı

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle