Son dakika: Rus muhalif Navalny'yle ilgili flaş gelişme

Son dakika: Rus muhalif Navalnyyle ilgili flaş gelişme

Gelen son dakika haberine göre, Berlin'de tedavi olan Rus muhalif Navalny taburcu edildi. Hastaneden yapılan açıklamaya göre Navaly'nin tamamen iyileşmesi mümkün.

Haberin Devamı

Rus muhalif lideri Aleksey Navalni'nin sağlık durumu ile ilgili yeni gelişme... Berlin Hastanesi Navalni'nin taburcu edildiği ve tamamen iyileşmesinin mümkün olduğunu duyurdu.

Almanya'nın Berlin kentinde tedavi gören Rus muhalif Aleksey Navalny'nin geçen hafta tedavi gördüğü Charité hastanesinde ziyaretçi kabul etmeye başladığı duyurulmuştu. 

Navalny, hastane odasından fotoğraf paylaşarak iyileştiğini dünyaya kendisi duyurmuştu. 

Doktorlar, Navalny'nin tam sağlığına kavuşabilmesinin vücudundan sinir gazının atılması ve zarar gören organların yeniden sağlığına kavuşmasının zaman alacağını belirtmişti.

Navalny'nin ziyaretçi kabul etmesiyle birlikte Berlin polisi de hastanede ve çevresinde koruma önlemleri arttırmıştı.

Tomsk kentinden 20 Ağustos'ta Moskova'ya dönerken uçakta fenalaşan ve zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan muhalif lider Aleksey Navalny, 22 Ağustos'ta tedavisi için Almanya'nın başkenti Berlin'e getirilmişti.

Haberin Devamı

Geçtiğimiz 2 Eylül'de ise Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert Navalny'nin Novichok tipi sinirleri etkileyen bir zehir çeşidi olan sinir gazı ile zehirlendiğini duyurmuştu.

Son dakika haber... Rusya'da muhalif aktivist Aleksey Navalnıy zehirlendi iddiası
Haberle ilgili daha fazlası: