GeriDünya Son dakika haberler: Corona virüsü KKTC'ye sıçradı! 30 turist karantinaya alındı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberler: Corona virüsü KKTC'ye sıçradı! 30 turist karantinaya alındı

Son dakika haberler: Corona virüsü KKTC'ye sıçradı! 30 turist karantinaya alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, Almanya’dan ülkeye gelen 65 yaşındaki bir turiste corona virüsü (koronavirüs) tespit edildiğini açıkladı. Gelen son dakika haberinde Bakan Pilli, Alman turistle birlikte gelen 30 turistin de karantina altına alındığını açıkladı. Öte yandan KKTC'de ilk korona virüsünün tespit edilmesinin ardından tüm ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerde pazartesi gününe kadar eğitime ara verildi.

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ KKTC'YE SIÇRADI

Pilli, Türk Ajansı Kıbrıs'a yaptığı açıklamada, Almanya'nın Balingen şehrinden pazar akşamı gelen 30 kişilik turist kafilesinin  özel servisle Gazimağusa'daki bir otele götürüldüğünü ifade etti.

Kafiledeki Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 65 yaşındaki kadın turistte koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirten Pilli, kafilenin bulunduğu Gazimağusa'daki otelin de karantinaya alındığını bildirdi.

Enfekte turistin genel sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

KKTC Sağlık Bakanlığı, son 14 gün içinde koronavirüs hastalığı görülen ülkelerde bulunan ve ateş, nefes darlığı öksürük gibi şikayetleri olanların 0533 85011 88 veya 0548 850 11 88 numaralı KKTC Sağlık Bakanlığı Salgın Ekibi hatlarına 7/24 ulaşabileceklerini duyurmuştu.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

KKTC'de ilk korona virüsünün tespit edilmesinin ardından tüm ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerde pazartesi gününe kadar eğitime ara verildi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (10.03.2020)

 

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False