Son dakika haberi: 8 yıl sonra ilk! Kraliçe Elizabeth hastanelik oldu

Son dakika haberi: 8 yıl sonra ilk Kraliçe Elizabeth hastanelik oldu

Son zamanlarda sağlığının bozuk olmasıyla gündeme gelen ve doktor tavsiyesi üzerine seyahatlerini ertelemek zorunda kalan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in çarşamba gecesini "ön tetkikler" için hastanede geçirdiği bildirildi.

Haberin Devamı

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, "Birkaç gün dinlenmesi yönündeki tıbbi tavsiyeyi takiben Kraliçe, çarşamba öğleden sonra bazı ön tetkikler için hastaneye gitti, bugün (perşembe) öğle saatlerinde Windsor Kalesi'ne geri döndü ve morali yerinde." denildi.

95 yaşındaki Kraliçe'nin 7. King Edward Hastanesi'ne gidişi gizli tutulsa da The Sun gazetesinin haberinin ardından Buckingham Sarayı, açıklama yaparak gelişmeyi doğruladı.

8 yıl sonra ilk kez geceyi hastanede geçiren Kraliçe, en son 2013'te mide ve bağırsak rahatsızlığı nedeniyle özel bir klinikte bir gece kalmıştı.

KUZEY İRLANDA ZİYARETİNİ İPTAL ETMİŞTİ

Kraliçe 2. Elizabeth, doktorların tavsiyesi üzerine 20 Ekim'de Kuzey İrlanda'ya yapacağı ziyareti iptal etmişti. Ülke basınında yer alan haberlerde, Kraliçe'nin kararının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili olmadığına yer verilmişti.

Son dakika haberi: 8 yıl sonra ilk Kraliçe Elizabeth hastanelik oldu

İngiltere Kraliçesi, 12 Ekim'de Londra'da Westminster Abbey Kilisesi'ndeki ayinde bastonla görülmesinin ardından, 14 Ekim Perşembe günü Galler Parlamentosu'nun açılış töreninde de bastonla halk içine çıkmıştı.

Cardiff'teki Galler Parlamentosu önünde arabasından inerken kendisine baston verilen Kraliçe, açılış öncesi parlamento ileri gelenleriyle tanıştığı lobi alanına da asansörle çıkmıştı.

Haberin Devamı

95 yaşındaki Kraliçe, geçen hafta ilk kez baston kullanırken görüntülenmişti. Ardından doktorlarının önerisiyle çok sevdiği alkollü içkiyi hayatından çıkardı. Son olarak da yine doktorların önerisiyle yapacağı Kuzey İrlanda gezisini iptal etti.

Son dakika haberi: 8 yıl sonra ilk Kraliçe Elizabeth hastanelik oldu

'YILIN YAŞLISI' ÖDÜLÜNÜ REDDETTİ

Bütün bunların yanı sıra Kraliçe 2. Elizabeth ile ilgili ilginç bir gelişme daha yaşandı. Yaşını almış insanlara yönelik içeriğiyle bilinen The Oldie dergisinin her yıl kayda değer kişilerin yaşam boyu başarılarını onurlandırmak için verdiği Yılın Yaşlısı Ödülü'ne bu yıl Kraliçe 2. Elizabeth'in değer görüldüğü açıklandı. Fakat Kraliçe, bir kez daha yıllara meydan okuyarak "İnsan hissettiği yaştadır" dedi ve ödülü geri çevirdi.

Kraliçe 2. Elizabeth 2022 yılında tahttaki 70'inci yılını kutlayacak.

Haberle ilgili daha fazlası: