Afganistan'da camiye bombalı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı!

Afganistan'da Taliban'ın kalesi olarak bilinen güneydeki Kandahar vilayetinde bulunan Şiilere ait Fatımiyye Camisi'ne bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 36 kişinin hayatını kaybettiğini, 70 kişinin yaralandığı belirtildi. Taliban'dan yapılan açıklamada bunun bir canlı bomba saldırısı olduğu bilgisine yer verildi. Saldırıyı şimdiye kadar üstlenen olmadı.

Haberin Devamı

Geçtiğimiz hafta Cuma Namazı saatinde camiye yapılan kanlı saldırının ardından Afganistan yeni bir bombalı saldırı haberi ile sarsıldı. Afganistan'ın Kandahar vilayetinde bulunan Şiilere ait Fatımiyye Camisi'ne bombalı saldırı düzenlendi. 


SALDIRI YİNE NAMAZ SIRASINDA


AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, vilayet merkezinde bulunan Fatımiyye Camisi' Şiilere ait en büyük cami olarak biliniyor. Saldırı yine namazın kılındığı anda gerçekleştirildi.

Afganistanda camiye bombalı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı


36 ÖLÜ, 70 YARALI

Saldırı sonucu 36 kişinin hayatını kaybettiğini, 70 kişinin yaralandığı belirtildi.

Taliban güçleri saldırının gerçekleştiği camiye giden tüm yolları kapattı .

TALİBAN DOĞRULADI

Taliban hükümetinin içişleri bakanlığı sözcüsü saldırıyı doğrularken , yerel il meclisinin eski bir üyesi olan Nematullah Wafa, patlamanın ağır kayıplara yol açtığını belitti.

Saldırıyı şimdiye kadar üstlenen olmadı...

Afganistanda camiye bombalı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı


GEÇEN CUMA ONLARCA KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

ABD öncülüğündeki NATO güçleri ülkeden ayrıldıktan sonra Afganistan'da meydana gelen bombalı saldırılar Celalabad kendinde yoğunlaşmıştı.

Geçen hafta Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinin Sayed Abad bölgesinde  Şiilere ait bir camiye, cuma namazı sırasında bombalı saldırı düzenlenmiş, saldırıyı DAEŞ üstlenmişti. Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, saldırıda en az 100 kişinin öldüğünü ya da yaralandığını açıklamıştı. 

TÜRKİYE'DEN AÇIKLAMA

Haberin Devamı

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada "Afganistan’da son dönemde özellikle camileri hedef alan insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz" ifadeleri yer aldı
Haberle ilgili daha fazlası: