GeriDünya Son arzusu ABD vatandaşlığıydı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son arzusu ABD vatandaşlığıydı

Kanser hastası olan ve çok az ömrü kaldığı belirtilen 16 yaşındaki Guatemalalı bir çocuk, son arzusu olan Amerikan vatandaşlığına kavuştu.

Tedavisi olmayan kemik kanserine 2 yıl önce yakalanan Aginaga Gimel, son arzusuna kavuştuktan sonra yaptığı açıklamada ‘Amerikan vatandaşı olduğu için artık her istediğini yapabileceğini, her kapının kendisine açılacağını’ söyledi. ABD'de faaliyet gösteren ve yılda yaklaşık 5 bin isteği yerine getiren ‘Son Arzu’ adlı kuruluşun yetkilileri, bir süre önce Gimel'e son arzusunun ne olduğunu sordular. Gimel, kendisinin ve ailesinin Amerikan vatandaşı yapılmasını istedi.

Yetkililer, 13 yıldır ABD'de yaşayan Gimel ve ailesinin bir süre önce vatandaşlık başvurusunda bulunduğunu ancak ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık Dairesi'nin vatandaş olabilmeleri için 2,5 yıllık bir süreye daha ihtiyaç olduğunu bildirdiğini kaydettiler. Bunun üzerine Gimel'in ailesi ‘Son Arzu’ derneği başkanı senatör Phil Gramm'ın kapısını çalarak kendisinden yardım talep etti. Senatörün, yetkililere olayın insani boyutunu anlatmasından sonra resmi makamlar, Gimel ve ailesinin başvurusunu hızla incelediler ve kendilerini Amerikan vatandaşlığına kabul ettiler.


Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False