GeriDünya Silah, Hollywood'u ikiye böldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Silah, Hollywood'u ikiye böldü

ABD’de peşpeşe işlenen okul cinayetleri silahla ilgili bir tartışma yarattı. Şiddeti özendirmekle suçlanan Hollywood da bu konuda ikiye ayrıldı.

Colaroda'ki lise katliamının ardından, silah tartışmaları ABD gündeminde ön sıraya otururken, konu, Hollywood'u da ikiye böldü.

Silah sahibi olmanın anayasal bir hak olduğunu savunan ünlülerin başında, güçlü silah lobisi NRA'nın başkanı da olan aktör Charlton Heston geliyor. ‘Magnum’ dizisinin oyuncusu Tom Selleck de ateşli bir silah savunucusu ve NRA'nın sözcüsü. Silah taşıyan grupta, Robert De Niro, Burt Reynolds, Steven Segal ve Jamie Lee Curtis gibi isimler yer alıyor.

Cybill Shepherd, Smith Wesson taşıyor. John Lennon'un sokakta öldürüldüğünü belirten Shepherd, ‘silahla daha güvenlikli hissediyorum’ diyor. 96 yaşındaki Bob Hope, silahını yatağının ucundan eksik etmiyor, ancak eşi Dolores'in onayını almadan şarjörünü takmıyor. Pamela Anderson da silah taşıyor. Julia Roberts da 38'lik Smith Wesson taşıyıcısı. Çok sayıda tehdit mektubu aldığını söyleyen Roberts, sık sık atış talimi de yapıyor. Şarkıcı ve film yıldızı Cher de silah sahibi. Cher, aldığı tehditleri öne sürerek, gerekirse silahını kullanmaktan hiç çekinmeyeceğini ifade ediyor. Clint Eastwood, çoğu zaman silahlı olduğunu söylerken, pop yıldızı Michael Jackson, çiftliğinde yarı-otomatik silahlarla atış talimi yapmayı seviyor.

GÜVERCİNLER

‘Bonnie and Clyde’ filminde elinden silah düşmeyen Warren Beatty ‘Şiddet sorununun temelinde silah olduğu açıkça ortada’ diyerek silahların denetlenmesini istiyor.

Elizabeth Taylor, asla silahlardan hoşlanmadığını söylerken, ‘Temel İçgüdü’ yıldızı Sharon Stone ise silahlarını polise teslim etti. Stone, ‘kafam böyle daha rahat’ diyor. Oprah Winfrey yıllardır silaha karşı kampanya yürütenlerden. Barbara Streisand, kişilerin özsavunmaları için silah sahibi olmalarına karşı çıkmıyor, ancak, ‘avlanmak için AK-47, kendini savunmak için de Uzi’ye ihtiyaç olduğuna inanmıyorum' diyor.

ŞAHİNLER

Charlton Heston (aktör)

Tom Selleck (aktör)

Robert De Niro (aktör)

Burt Reynolds (aktör)

Jamie Lee Curtis (aktris)

Cybill Shepherd (aktris)

Bob Hope (aktör)

Julia Roberts (aktris)

Cher (şarkıcı)

Michael Jackson (şarkıcı)

GÜVERCİNLER

Elizabeth Taylor (aktris)

Oprah Winfrey (sunucu)False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle