GeriDünya Şelalede mucize
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şelalede mucize


ABD'de şelaleye sürüklenen teknede bulunan, aralarında 9 aylık bir bebeğin de olduğu 5 kişi, mucize eseri kurtarıldı.

Beş kişiyi ölümün eşiğine getiren olay, geçen Pazar günü Indiana Eyaleti'ndeki Broadripple Parkı'nda yaşandı. 9 aylık bebeği de yanlarına alıp irili ufaklı şelalelerin bulunduğu White Nehri'nde tekne gezisine çıkan tatilciler, akıntı yüzünden kontrolü kaybedip sürüklendiler. Tekne, 45 derecelik bir açıyla şelalede asılı kaldı.

Müthiş operasyon

Acil yardım çağrısında bulunan kazazedeler, müthiş bir operasyonla kurtarıldı. Olay yerine gelen itfaiyeciler önce 35 metrelik bir merdiven uzatarak, tatilcilere ulaşmaya çalıştılar. Ancak merdiven kısa geldi. Bunun üzerine itfaiyeciler, helikopterle kazazedeleri kurtarmaya karar verdiler.

Önce bebek kurtarıldı

Helikopter, teknenin üzerinde alçalarak halat uzattı. Önce 9 aylık bebek, helikoptere çekildi. Sonra sıra bebeğin anne ve babasıyla, arkadaşlarının kurtarılmasına geldi. Helikopter, bazı kazazedeleri yukarı çekerken, bazılarını ise tıpkı filmlerdeki gibi halatla sahile taşıdı. Pazar sefası faciaya dönmesine ramak kalan tatilciler, olayı burunları bile kanamadan atlatırken, yetkililer ‘‘Şansları varmış. Tekne devrilseydi, altında kalıp boğulurlardı’’ dediler.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False