GeriDünya Rus muhalif lider Navalni'nin evi ve ofislerine polis baskını
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rus muhalif lider Navalni'nin evi ve ofislerine polis baskını

Rus muhalif lider Navalni'nin evi ve ofislerine polis baskını

Rusya'da zehirlendiği iddia edilen ve Almanya'da gördüğü tedavi sonrası ülkesine dönen muhalif lider Aleksey Navalni'nin evi ve ofislerine polis baskını yapıldığı duyuruldu.

Rusya’da zehirlenmesinin ardından Almanya’ya götürülen ve buradaki tedavisinin ardından başkent Moskova’ya dönen Rus muhalif lider Alexei Navalni havaalanında polisler tarafından önce gözaltına alınmış ardından tutuklanmıştı.

Navalni’nin tutuklanmasının ardından ülkede protestolar patlak vermiş, birçok ülke ve uluslararası kuruluş Navalni’nin serbest bırakılması için Rusya’ya çağrıda bulunmuştu. Navalni’nin kurduğu “Yolsuzlukla Mücadele Vakfı” ise “yabancı ajan” listesine alınmıştı.

Rus polisi, Yolsuzlukla Mücadele Vakfı’na ve Navalni’nin eşi Yulia Navalnaya’nın yaşadığı eve baskın düzenledi. Polis, evde ve vakıfta yaptığı aramalarda birçok dökümana ve bilgisayara el koydu.

POLİS, KAPIYI KIRARAK İÇERİ GİRDİ

Yolsuzlukla Mücadele Vakfı Müdürü İvan Jdanov sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, polislerin eve yaptığı baskında Navalnaya’nın avukatı Velorika Polyakova’yı beklemek için kapıları açmadığını fakat polisin kapıları kırarak eve girdiğini ifade etti.

Navalni ailesinin avukatı Polyakova ise yaptığı açıklamada, polisin vakıfta ve evde yaptığı aramaların hukuksuz olduğunu savunurken, polisin kendilerine savunma hakkı bile tanımadıklarını belirtti. Navalnaya, yapılan aramaların gerekçeleri ile ilgili polisten net bir bilgi alamadıklarını ifade etti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False