GeriDünya Reuters: İlk bulgular IŞİD'i gösteriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Reuters: İlk bulgular IŞİD'i gösteriyor

Reuters: İlk bulgular IŞİD'i gösteriyor
Abone Olgoogle-news

İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan üst düzey iki Emniyet yetkilisi, Ankara'daki 'Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi' öncesi düzenlenen bombalı saldırıların ardından ilk bulguların IŞİD'i işaret ettiğini söyledi. Kaynaklardan biri, 95 kişinin hayatını kaybettiği, 246 kişinin yaralandığı saldırıya yönelik soruşturmada, "tamamen IŞİD'e odaklanıldığını" ifade etti.

Adının gizli kalması kaydıyla konuşan bir kaynak, "Bu saldırı, Suruç benzeri ve tüm işaretler, o saldırının kopyası olduğunu gösteriyor. Bulgular IŞİD'i gösteriyor" dedi.

Diğer kaynak da "Tüm bulgular saldırıyı IŞİD'in gerçekleştirmiş olabileceğini gösteriyor. Tamamen IŞİD'e odaklandık" diye konuştu.

Reuters: İlk bulgular IŞİDi gösteriyor

FAİLLERE AİT OLDUĞU SANILAN PARÇALAR BULUNDU


Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, olay yerinde saldırının failleri olduğundan şüphelenilen 2 kişiye ait ceset parçaları bulundu.

Yeni Şafak'ın haberine göre cesetlerden birinin bir kadına ait olduğu kesinleşti.

Adli Tıp uzmanları, cesetlerin kimlere ait olduğunu belirlemek için DNA çalışmaları yürütüyor. Diğer canlı bombanın DA 25-30 yaşlarında bir erkek olduğu belirtiliyordu.

NTV Ankara Muhabiri Gökhan Gerçek ise canlı yayında son gelişmeleri değerlendirdi.

Gerçek, "Canlı bombalardan birinin kadın olduğu belirlendi. Erkek olanın bedeninin tamamen parçalandığı ortaya çıktı. Kadının ise uzuvlarının parçalandığı belli oldu. Şüpheli cesetlerinin parmak izlerine bakılıyor. Mobese kameralarından biri kör noktada kaldığı için görüntü alamadı" dedi.

False