Reina saldırganı yakalandı, dünya hurriyet.com.tr'den duydu!

Reina saldırganı yakalandı, dünya hurriyet.com.trden duydu

Reina'ya saldıran teröristin yakalanması uluslararası basında da geniş yankı buldu. Haberi, başta uluslararası ajanslar olmak üzere birçok yayın organı, son dakika gelişmesi olarak duyurdu. CNN, BBC ve El Cezire dahil, hemen hemen tüm yayın organları; haberi manşetten verdi. Birçok ajans ve gazetenin kaynağı ise hurriyet.com.tr oldu.

Haberin Devamı

Reina saldırganının yakalandığını duyuran ilk uluslararası haber ajansı Reuters, kaynak olarak hurriyet.com.tr'yi gösterdi. Reuters'ın bu son dakika gelişmesini Hürriyet'e dayandırmasının ardından da haber dünyaya hurriyet.com.tr kaynaklı olarak yayıldı.

Ardından da aralarında BBC, Associated Press, Telegraph, Washington Post, Daily Mail, The Sun ve El Arabiya'nın da bulunduğu birçok yayın organı hurriyet.com.tr'yi kaynak göstererek, gelişmeleri okuyucularına duyurdu.

Reina saldırganı yakalandı, dünya hurriyet.com.trden duydu

Hürriyet'i kaynak gösteren yayın organlarından biri de İngiliz Telegraph gazetesi oldu.

DIŞ BASIN SALDIRGANIN YAKALANMASINI BÖYLE DUYURDU

AFP
Uluslararası haber ajansı AFP, acil koduyla duyurduğu gelişmeyi şöyle aktardı:

"Türk polisi, uzun süren bir insan avının ardından, yılbaşındaki gece kulübü saldırısında 39 kişiyi öldürdüğünden şüphelenilen kişiyi, kentin yerleşim bölgelerinden birine yaptığı operasyonda gözaltına aldı."

Ajans, "saldırının şüphelisinin Esenyurt ilçesindeki bir dairede dört yaşındaki oğluyla birlikte yakalandığını" bildirdi.

Haberin Devamı

ASSOCIATED PRESS
Associated Press'in haberinde, "Türk medyası, İstanbul'daki bir gece kulübüne yılbaşında düzenlenen saldırının şüphelisinin polis operasyonunda yakalandığını bildirdi" ifadesi kullanıldı.

Şüphelinin, Kırgızistanlı bir arkadaşının evinde kaldığı belirtildi.

REUTERS
Gece yarısından bu yana gelişmeleri aktaran Reuters son olarak, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un tweet'ine yer verdi. Haberde, Kurtulmuş'un, "Ortaköy'deki katliamın failini yakalayan polisimizi tebrik ediyorum. Terör ve arkasındaki güçlerle savaşımız sonuna kadar devam edecek" diye tweet atarak, Türk polisini kutladığı belirtildi. 

Reina saldırganı yakalandı, dünya hurriyet.com.trden duydu

BBC, haberi manşetten verdi. BBC, "İstanbul'daki kulüp saldırısının şüphelisi yakalandı" manşetini attı.

Reina saldırganı yakalandı, dünya hurriyet.com.trden duydu

CNN International'ın sitesinde de saldırganın yakalandığının aktarıldığı haber manşetten okuyuculara duyuruldu. Haber, "İstanbul polisi gece kulübü şüphelisini gözaltına aldı" başlığıyla verildi.

Reina saldırganı yakalandı, dünya hurriyet.com.trden duydu

Haberi manşetten duyuran bir başka yayın organı da El Cezire oldu. 

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: