GeriDünya Prenses Diana için özel jüri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Prenses Diana için özel jüri

Prenses Diana için özel jüri
refid:7408824 ilişkili resim dosyası

Prenses Diana’nın 1997 yılındaki ölümü ile ilgili soruşturma İngiltere’de başladı. Kraliyet hanedanı ve Fayed ailesi ile herhangi bir ilişkileri olmadığı belirlenen altı kadın ve beş erkek, 10 yıl önce Dodi Fayed ile birlikte Paris’te bir trafik kazasında can veren Prenses Diana hakkındaki şüpheleri resmen aydınlatmak üzere kurulan jüriye seçildi.

31 Ağustos 1997’de neler yaşandığını öğrenmek üzere altı ay boyunca tanıkları dinleyecek olan jüri üyeleri, Paris’e gidip olay yerini de inceleyecek.

Soruşturma, müdahil olan Fayed ailesinin çabalarıyla tek bir yargıç değil, bir jüri tarafından ele alınacak. Dodi Fayed’in babası Muhammed Fayed, oğlu ve müstakbel gelininin bir komploya kurban gittiğinde ısrarcı. Fayed soruşturmada Kraliçe 2. Elizabeth ile Prens Charles’ın da ifade vereceğini umsa da, bu zayıf bir olasılık olarak görülüyor. Zaten jürinin kararı da, herhangi bir kişiyi kazadan sorumlu tutmayacak, sadece kimin, nerede, ne zaman ve nasıl öldüğünü belirleyecek.

Fransa ve İngiltere’de yapılan polis soruşturmalarında, olay gecesi Diana ve Fayed’in bindiği Mercedes’i kullanan şoför Henri Paul’ün sarhoş olduğu ve aşırı hızla giderken kaza yaptığı sonucuna varılmıştı. Ancak komplo teorileri o günden bu yana bitmek bilmedi.

Prens Charles’ın eski eşi olan Diana’nın bir Müslüman olan Dodi Fayed ile evlenmeye hazırlandığını öğrenen İngiliz Kraliyet Ailesi’nin, bir paparazzinin yardımıyla kazaya yol açtığı ve Diana’nın da hamile olduğu iddialar arasındaydı. İngiltere’de basından ve halktan gelen yoğun talepler üzerine 10 yıldır yapılan emniyet soruşturmaları ve hazırlanan raporlardan hep aynı sonuç çıkmış, Diana’nın trafik kazası sonucu ölümünde olağandışı bir bulguya rastlanmamıştı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False