Polisiye olaylara seyirci olmak suç

Almanya’da bundan böyle polisiye olaylarda seyirci olarak dikkat çekenler ve kurtarma çalışmalarını engelleyenlere ceza verilecek.

Frankfurt Emniyet Müdürlüğü, son yıllarda meydana gelen olayları izlemek isteyenlerin sayısında önemli bir artış olduğuna dikkat çekerek, ‘Bira içerken, karşı tarafta öldürülen bir kadını seyredenlerden tutun da, yüksek bir binadan atlamak üzere olan birine ‘Hadi atlasana’ diye bağırandan, olayı sinema izler gibi çoluk-çocuk izlemeye gidenler, hem rahatsızlık veriyor, hem de kurtarma çalışmalarını engelliyor’ açıklamasını yaptı.

Bu nedenle bundan böyle bu tip insanlara ceza vereceklerini belirten Offenbach Emhiyet Müdürü Sözcüsü Josef Michael Rösch de, ‘Polisin işini engelleyenler, gözaltına alınmayı göze almalı’ dedi.

Polisler, çoğu zaman ölen, ya da ağır yaralanan birini izlemek isteyenleri kibarca uyardıklarını ve burada seyredilecek bir şey olmadığını anlattıklarını, ama halkın anlamak istemediğine dikkat çekerek, ‘İlle de cesedi görmek istiyorlar’ diye konuştular.
Haberle ilgili daha fazlası: