GeriDünya Picasso'nun "Cezayirli Kadınlar" tablosu rekor fiyata satıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Picasso'nun "Cezayirli Kadınlar" tablosu rekor fiyata satıldı

Picasso'nun "Cezayirli Kadınlar" tablosu rekor fiyata satıldı
refid:28979402 ilişkili resim dosyası

İspanyol ressam Pablo Picasso'nun "Les femmes d'Alger, Version O" (Cezayirli Kadınlar, Versiyon O) tablosu, 179.3 milyon dolara (yaklaşık 483 milyon TL) satılarak, açık artırmayla satılan en pahalı tablo oldu. Müzayedede Giacometti'nin heykeli de 141.3 milyon dolara (380 milyon TL) alıcı bularak rekor kırdı. İki eser için verilen toplam rakam ise yaklaşık 860 milyon TL...

1955 tarihli tablo, New York'taki Christie's Müzayede Evi'nden adının gizli kalmasını isteyen bir alıcıya telefonla satıldı.

Çıplak cariyelerin kübist bir bakış açısıyla tasviri olan tablo, İspanyol ressamın 1954-1955 yılları arasında A'dan O'ya kadar sıraladığı 15'lik bir serinin parçası.

Picasso bu satışla İngiliz ressam Francis Bacon'ın "Three Studies of Lucian Freud" (Lucian Freud'un Üç Taslağı) adlı eserininin rekorunu kırdı. Bacon'ın eseri 2013 yılında 142.4 milyon dolara (383 milyon TL) alıcı bulmuştu.

Picassonun Cezayirli Kadınlar tablosu rekor fiyata satıldı


Müzayede heykel alanında da bir rekora imza atıldı. İsviçreli heykeltıraş Alberto Giacometti'nin "Pointing Man" adlı gerçek boyutlu eseri, 141.3 milyon dolara (360 milyon TL) satılarak en pahalı heykel oldu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False