GeriDünya Pakistan’da Kovid-19 nedeniyle 2 ay ara verilen yüz yüze eğitim "kademeli" olarak tekrar başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pakistan’da Kovid-19 nedeniyle 2 ay ara verilen yüz yüze eğitim "kademeli" olarak tekrar başladı

Pakistan’da Kovid-19 nedeniyle 2 ay ara verilen yüz yüze eğitim "kademeli" olarak tekrar başladı
Abone Olgoogle-news

Pakistan'da Kasım 2020'de koronavirüs vakalarındaki artışlar nedeniyle tüm okul ve üniversitelerde askıya alınan yüz yüze eğitim kademeli olarak tekrar başladı.

Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, liselerde yüz yüze eğitim bugün başlarken; ilkokul, ortaokul ve üniversite öğrencileri de 1 Şubat’ta ders başı yapacak.

Başkent İslamabad'daki Pak-Türk Maarif Kız Lisesi’nde de başlayan yeni dönemde öğrenciler ve öğretmenler, maskeli olarak okula geldi.

Okulun dışında tek tek ateşleri ölçülen ve ayakkabıları dezenfekte edilen öğrenciler, sosyal mesafe kurallarına uyarak dersliklerine çıktı.

Eğitim kurumunun çeşitli yerlerine Kovid-19 önlemlerinin hatırlatıldığı afişler asılırken, sınıflarda da sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.
Başta koridorlar olmak üzere, okulun farklı yerlerine de el dezenfektanları yerleştirildi.

10 BİN 950 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Pakistan'da eğitim kurumlarının 26 Kasım’dan 24 Aralık 2020'ye kadar eğitime çevrim içi devam etmeleri kararlaştırılmıştı.

25 Aralık 2020'den 10 Ocak'a kadar yarıyıl tatili ilan edilmişti. Söz konusu yarıyıl tatili liselerde 1 hafta, ilkokul, ortaokul ve üniversitelerde de yaklaşık 3 hafta uzatılmıştı.

Kovid-19 vakalarının 521 bini geçtiği Pakistan'da, 10 bin 950'nin üzerinde kişi hayatını kaybetti.

False